Stafford Masie: Bitcoin změní budoucnost lidstva

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Stafford Masie, počítačový vědec a generální ředitel společnosti WeWork South Africa, uvedl, že Bitcoin (BTC) má tu moc změnit budoucnost lidstva více, než jakákoli jiná technologická inovace.

Stafford Masie

foto
zdroj: za.linkedin.com

Pracovní zkušenosti:

  • 1993-1995 Telkom – Network Analyst (vývojář softwaru a systémový analytik, Jižní Afrika)
  • 1995-1997 Dimension Data – analytik, Jižní Afrika
  • 1997-2003 Novell – globální podnikový technologický stratég, USA
  • 2003-2006 Novell – country manager, Jižní Afrika
  • 2006-2009 Google – regionální ředitel, Jižní Afrika
  • 2010-2017 Thumbzup – zakladatel a generální ředitel, Jižní Afrika
  • spoluzakladatel a spoluinvestor ve společnostech SauronAi Holdings a Snap Tutor
  • člen představenstva Rady pro vědecký a průmyslový výzkum (CSIR)
  • 2019 WeWork – generální ředitel

Dne 16. října vystoupil Stafford Masie na summitu SingularityU South Africa, kde uvedl, že Bitcoin je největším technologickým darem, který kdy lidstvo dostalo.

Potenciál Bitcoinu

Masie během své přednášky uvedl, že hlavní potenciál Bitcoinu se neprojeví u již rozvinutých nebo vysoce digitalizovaných ekonomik. Bitcoinovou revoluci nevidí ani u neformálních ekonomik, ovládaných hotovostí, ale zejména ve „třetích ekonomikách“, kde stále převažují barterové systémy. Masie uvedl:

„Třetí ekonomika je taková ekonomika, ve které lidé nemají přístup k elektronickým formám distribuce hodnoty nebo hotovosti… Pomyslete na lidi, kteří žijí dvě hodiny od čínského centrálního pobřeží v Šanghaji. Použijí Bitcoin k obchodování a odemykání mezinárodních transakcí mimo stávající rámce tak, jak si ty ani já nedokážeme představit.“

Odstraňování mýtů

V rámci své funkce se Masie rovněž snaží upozorňovat na mylné představy o Bitcoinu. Jedním z těchto mýtů je například to, že Bitcoin se dá snadno hacknout. A proto lidem usilovně vysvětluje, že hacknuta může být burza a nikoli Bitcoin.

Ruku v ruce s prosazováním decentralizace Masie rovněž zhodnotil vzestup technologických společností jako hlavního proudu globálních trhů. Masie k této věci sdělil:

„Čistá hodnota aktiv společností Apple, Amazon, Alphabet, Facebook a Microsoft představuje v kombinaci stejnou hodnotu, jakou mají společnosti S & P 500 dohromady, což je mimořádné, protože jsme nikdy v historii neviděli takovou koncentraci bohatství. Společně mají tyto firmy hodnotu, která odpovídá hrubému domácímu produktu některých zemí.“

Závěr

Bitcoin má bezesporu obrovský potenciál a leží před ním ještě spousta výzev. I když v myšlenkách kritiků Bitcoin zemřel již tolikrát, je tu stále s námi a ještě hodně dlouho bude. Je jen ve hvězdách, jestli bude Bitcoin někdy překonán jinou kryptoměnou nebo zda si své výsadní postavení udrží a stane se globální měnou. Na to si budeme muset všichni ještě počkat.

Co číst dále?

[Zprávy] • Binance nabízí obchodování na 125x páku • HTC Exodus 1s podporuje full node BTC • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img