Skončilo rally dominance Bitcoinu? Instituce diverzifikují do altcoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Mnozí očekávali, že altcoiny po skončení downtrendu překonají Bitcoin. Stal se však opak a dominance BTC letos prudce rostla. Podle Grayscale by však nyní mohl přijít opak. Investoři začali diverzifikovat své pozice do altcoinů.

Skončil růst dominance Bitcoinu?

Bitcoin se na přelomu let 2017 a 2018 dostal na své ATH. Přibližně za rok vytvořil dno na úrovni okolo 3200 USD. V současnosti se nacházíme na 8 tisících USD, což představuje růst o plných 150 %. Řada altcoinů se však stále nachází na dně a je jen velmi málo takových, které by letos BTC dokázaly překonat.

Může za to růst dominance Bitcoinu. Jedním z vysvětlení takto prudkého zvýšení zájmu o Bitcoin by mohl být příchod institucí a dalších investorů s masivním množstvím kapitálu. Tito investoři zvolili pochopitelně Bitcoin, což se projevilo jeho útěkem zbytku kryptomarketu. No a nyní se podle Grayscale situace mění a instituce začínají jevit zvýšený zájem o altcoiny.

Instituce diverzifikují

Mise altcoinů může konečně začít. Konečně mohou vystoupit ze stínu BTC a začít růst. Tedy, možná… Jisté je, že podle Grayscale pomalu končí doba, kdy instituce nechtěly o altcoinech prakticky ani slyšet. Společnost navíc tvrdí, že se jedná o nejsilnější čtvrtletí od jejího založení:

Příliv se mezičtvrtletně ztrojnásobil, z 84,8 USD na 254,9 milionu USD, a to i přes nedávný pokles tržních cen digitálních aktiv.“

Nás však nejvíce zajímá vyjádření, kde firma uvádí, že klienti diverzifikují své kryptoměnové pozice. To zdůraznil majitel stránek Chris Burniske na svém twitteru:

„Vypadá to, že instituce diverzifikují své krypto pozice pomocí @GrayscaleInvest: zakoupily 2/3 #bitcoiny, 1/3 alty během Q3 2019

Pro porovnání – v prvním čtvrtletí firma získala více než 42,7 milionu dolarů, z nichž 73 % pocházelo od institucionálních investorů. 95 % z těchto 42,7 mil. šlo rovnou do nejoblíbenějšího vozu „stáje“ kryptomarket.

Závěr

Společnost Grayscale informuje o rekordním čtvrtletí. Instutuce investují do kryptoměn jak divé. A zatímco dříve byly skoro veškeré jejich investice směřovány striktně do BTC, nyní se zdá, že začínají diverzifikovat své pozice a nakupovat také ostatní kryptoaktiva. To by mohlo svědčit o konci rally dominance Bitcoinu.

Co číst dále

Pompliano radí Facebooku: Zanechte Libru a rozvíjejte peněženku Calibra

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře