[Seriál] 5 fází evoluce obchodníka s kryptoměnami – (3. díl)

0
evoluce crypto

Máme za sebou první dva díly našeho seriálu (připomenout si je můžete zde a zde). Náš kryptoměnový obchodník již není tím naprostým začátečníkem, který během svých prvních kroků ve světě kryptoměn jen slepě následoval úspěšnějšího kamaráda (který měl také jen štěstí a nic vlastně o nich neví) ve vidině rychlého zbohatnutí, či Johna McAffeho, což se také neukázalo jako to pravé ořechové. Nyní jej čeká další krok evoluce na jeho cestě ke kryptoosvícení.

Fáze 3: Roger Ver, Justin Sun či Justin Sunerok

To je ten okamžik, kdy konečně začínáte věřit v projekt jako takový. Už jste ztratili vlastní reálné peníze během svého obchodování, jste zklamáni radami ostatních lidí a skutečně cítíte, že jste začali věřit v myšlenku kryptoměn. Trvá nějaký čas, než k tomuto bodu dospějete, ale když se tak stane, začínáte cítit, že konečně patříte k nějaké komunitě.

Je opravdu snadné nechat se zlákat ke koupi například Bitcoin Cash, TRX či Verge. Jsou to měny poměrně populární, jsou hodně vidět na grafech a trzích a mají velmi aktivní komunitu na Twitteru a Redditu. Máte tu minci, která o sobě tvrdí, že následuje původní Satoshiho vize. Coin, který chce patřit mezi základní virtuální aktivum předpokládaného nového decentralizovaného internetu a minci orientovanou na anonymitu a soukromí.

Tip redakce: Jak si vybrat vhodnou kryptoměnu? Hype vs. No-hype

Jsou tyto mince opravdu nejlepší ve svých oborech? Jistě se najdou jiné hlasy, které tvrdí, že BTC, ETH a Monero jsou daleko lepší kryptoměny. Ale toto nedokonalé trio má na Twitteru ty asi nejvíce hlasité a přesvědčivé davy. Proč, je-li Bitcoin tak úžasný, není tak moc lidí, kteří jej prosazují? Proč účet @Bitcoin, subreddit r/BTC a webová stránka Bitcoin.com agitují ve prospěch Bitcoin Cash? Navíc, kdy naposledy jste viděli v televizi mluvčí, kteří by propagovali Bitcoin?

To samé v bleděmodrém TRON: Měna, která je podporována jedním z nejcharismativnějších a nejúspěšnějších čínských podnikatelů, jež je navíc opravdu slyšet, když oznamuje různá partnerství. Jak by vůbec mohlo být cokoli špatně při tak velké míře transparentnosti a odpovědnosti, kterou ten člověk má? Navíc se proslýchá, že tato kryptoměna bude spolupracovat s jednou z největších online prodejní platformou na světě, kterou je jistě všem dobře známý server čínský AliBaba. Takže máte všechny možné důvody věřit v úspěch tohoto projektu.

Doporučujeme článek: Alfa a omega investování do nových kryptoměn

A co zmiňované XVG, které lze označit za opravdu decentralizovanou měnu? Navíc je postavena na službách Tor a I2P, které umožňují nejvyšší možnou míru zabezpečení. A lze s ní již platit za služby na největší porno stránce světa (Pornhub). Další skvělá volba, kde se přece nemůže nic pokazit, no ne?

Dokud neobjevíte a nepochopíte pravý význam a definici slova decentralizace a nepřijde prozření, že aktiva se silnými centralizačními prvky a plánovanými pumpami jsou v podstatě jako spekulativní PayPal na blockchainu, zůstanete v této fázi uvězněni. Chcete-li se skutečně osvobodit a najít něco v tom všem něco víc, potřebujete změnit způsob myšlení na více liberální. To znamená, že se naučíte číst zprávy třeba takto: Bitcoin Cash je, co se týče vlastnictví, vysoce koncentrovaný a vznikl vlastně „ze vzduchu“ během hard-forku (kdy držitelé BTC obdrželi stejné množství BCH zadarmo). TRX má dost svých vlastních starostí s transparentností a ostudy s plagiátorstvím některých pasáží svého whitepaperu si také užil až až. Kryptoměna XVG byla mnohokrát hacknuta pomocí exploitů, díky svým komplikovaným těžebním algoritmům.

Mohlo by vás zajímat: Jak analyzovat whitepaper – základ pro vaši investici do kryptoměn

Závěr:

Náš milý obchodník s kryptoměnami už ušel velký kus cesty. Už se nenechá strhnout k neuváženým investicím na základě doporučení od kamarádů či spolupracovníků. Prohlášení Johna McAffeho si rád přečte, ale občas jen nevěřícně zakroutí hlavou. Naučil se hlavně několik nejdůležitějších věcí: číst mezi řádky, dívat se na všechna možná prohlášení kritickýma očima a reálně vyhodnotit jejich dopad a přínos pro kryptosvět. Obrovský posun, co říkáte?

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu. 

Zdroj:
cryptoglobe.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na