Satoshi Nakamoto údajně zanechal stopy k bitcoinovému bohatství

3.4
(13)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V kryptoměnové komunitě se rozmohla „konspirace“, že anonymní zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto zanechal řadu vodítek, které vedou k údajnému bitcoinovému pokladu. Hodnota tohoto bohatství se prý odhaduje na miliardy amerických dolarů.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Satoshiho poklad

Na stránkách Bitcointalk [1] se před nedávnem vyrojilo mnoho příspěvků, které přicházejí s řadou neuvěřitelných teorií o Satoshiho pokladu. Podle jedné z teorií odborníci na kryptoměny pátrají po stopách, které vedou k objevení Nakamotových privátních klíčů.

Pokud by se privátní klíče Satoshi Nakamota podařilo vystopovat, případný nálezce by odblokoval BTC jmění, jehož hodnota se odhaduje na miliardy amerických dolarů. V jednom z příspěvků na Bitcointalk se uvádí:

„ Satoshi zanechal zprávu otisknutou v ´nonces´, kterou máme uvidět až ve vzdálené budoucnosti. Je možné, že Satoshi Nakamoto vytvořil největší soutěž a stopy po jeho vlastnictví jsou nějakým způsobem v blockchainu bitcoinu.“

Kryptoměnoví obchodníci z Bitcointalk posunuli tuto teorii dále a tvrdí, že Satoshiho počáteční blokové odměny nepředstavovaly náhodnou těžbu, ale místo toho mohou představovat mapu k privátním klíčům k Satoshimu bitcoinovému jmění.

Pokud by se podobná teorie ukázala jako pravdivá a stopy by opravdu vedly k odemknutí bitcoinových peněženek, nálezce by si tak přišel na přibližně 750 000 BTC. V současné době by se tak cena odhadovala na více než 37 miliard amerických dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 476 USD dle KMC.

Závěr

Teorie o Satoshiho pokladu je založena na výzkumu analytika Sergie Demiana Lernera z roku 2013, který poukázal na statistickou nerovnováhu v blocích těžených Satoshim Nakamotem. Pokud se teorie ukáže pravdivá, nálezce čeká bohatá odměna. Příspěvky na téma Satoshiho pokladu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem níže.

Téma můžete také probrat s námi nebo dalšími čtenáři v naší diskuzní skupině na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: