Salvador drží více než 60 milionů dolarů v BTC, Justin Sun nakoupil ze solidarity

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptotrh zažil další pád, který začal v pátek pozdě večer. Za posledních 24 hodin se Bitcoin, vedoucí kryptoměna, propadl o zhruba 17 % a dosáhl hodnoty 48 315 USD. Pro některé je to ale příležitost…

Buy the dip

Bitcoin v pátek otevíral na hodnotě kolem 57 000 USD poté, co ve středu téměř dosáhl 59 000 USD. Současná cena je nejnižší, na jaké se kryptoměna nacházela od konce září.

Navzdory tomu trh reaguje na vývoj ceny býčím způsobem. Salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil, že země nakoupila 150 BTC za průměrnou cenu přibližně 48 670 dolarů. Celková zásoba BTC v zemi tak nyní činí 1 270 BTC, což je hodnota téměř 60,3 milionu dolarů.

V rámci solidarity oznámil zakladatel blockchainové sítě TRON Justin Sun, že rovněž nakoupil 100 BTC. Jeho nákup se uskutečnil za průměrnou cenu 47 627 USD.

Nayib Bukele v reakci na to uvedl, že generální ředitel ještě nedorovnal nákup Salvadoru a stále potřebuje přidat dalších 50 BTC. Justin Sun, odpovídající na jeho komentář, pak oznámil, že nakoupil dalších 50 bitcoinů za průměrnou cenu 47 250 USD.

A tak Justin Sun nakoupil…

 

Tato interakce je pro Bitcoin velmi býčí

Interakce mezi oběma klíčovými osobnostmi je velmi býčí a ukazuje na vysoký optimismus na trhu. Zdá se, že klíčoví hráči a velryby nakupují Bitcoiny ve velkém, protože v dlouhodobém horizontu očekávají pozitivní obrat ceny.

Bukeleho reakce na korekci trhu směrem dolů je také velmi výmluvná pro jeho dlouhodobý postoj k Bitcoinu. Prezident čelí kritice své role v přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru čelem. Aby ukázal svou pevnou víru v tento krok, země při každé možné příležitosti přidala Bitcoin do svých rezerv.

Je příznačné, že tento nejnovější nákup přichází poté, co Bukele byl kritizován od Bank of England. Andrew Bailey, guvernér BoE, při projevu na akci pořádané Cambridge Students Union řekl, že byl znepokojen skutečností, že Salvador přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, protože „Bitcoin je volatilní povahy, a proto je nebezpečné do něj fušovat.“ Podle něj si občané Salvadoru možná plně neuvědomují výbušnou povahu Bitcoinu.

Nayib Bukele již na Baileyho obavy reagoval svým charakteristickým způsobem, když prohlásil, že se stejně tak obává, že BoE tiskne peníze ze vzduchu. To je jeden z důvodů, proč se očekává, že Salvador bude Bitcoin hromadit ještě dlouho v budoucnosti.

Již nyní Salvador těží ze svého přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Země odhalila plány na vybudování „Bitcoin City“, které bude financováno vydáváním bitcoinových dluhopisů. Země využila výnosy ze své bitcoinové rezervy k zahájení výstavby veterinární kliniky a plánuje také vybudovat 20 škol.

Závěr

Jedna věc je vidět pád panicky a začít v panice prodávat. Druhá věc je vidět příležitost a věřit, že to opět půjde nahoru. Doufám, že jste neprodali.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Svůj dotaz můžete položit také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: