Průměrné poplatky v bitcoinové síti jsou mnohonásobně nižší

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V prosinci 2017 dosahovaly poplatky průměrně 20 USD, zatímco aktuálně jsou poplatky okolo 0,50 USD. Poptávka před třemi lety však byla zhruba stejná. Na jakou částku se mohou poplatky ještě snížit?

Snižující se poplatky

Při ohlédnutí za rokem 2017 jsou transakční poplatky v bitcoinové síti mnohonásobně levnější. Ačkoliv je počet transakcí téměř srovnatelný s boomem Bitcoinu a ostatních kryptoměn před třemi lety, poplatky se rozhodně nezvýšily; ba právě naopak.

Zde se jasně ukázalo, že soft work Segregated Witness (SegWit) funguje. Pokles poplatků je velmi optimistickým signálem pro nejdůležitější kryptoměnu na světě, protože se její vývoj pomalu začíná přizpůsobovat poptávce. Analytik a obchodník Tone Vays uvedl ve svém příspěvku na Twitteru:

„Bitcoinová síť zpracovává stejný počet transakcí jako v prosinci 2017. Průměrný poplatek byl tehdy 20 USD, dnes je to 0,5 USD. Škálování Bitcoinu funguje, scameři si to odmítají připustit.“

Test pro Bitcoin

Po nedávném překonání 10 000 USD se nyní očekává od Bitcoinu průlom historického maxima (ATH) z prosince 2017. Přestože vyhledávání slova Bitcoin v posledních několika týdnech výrazně stouplo, stále je to jen zlomek toho, čeho jsme byli svědky před třemi lety.

Kromě slova Bitcoin se začal na Google Trends vyhledávat i výraz halving neboli půlení odměny těžařům, který nás čeká v květnu letošního roku. Za poslední týden po prolomení hranice 10 000 USD vzrostl počet vyhledávání dokonce o 33 %.

V současnosti však není jasné, zda nadcházející květnový halving ovlivní i transakční poplatky v bitcoinové síti. Těžaři nemohou stanovit tržní poplatky, zvýšená poptávka však může způsobit tlak na celkovou síť.

Závěr

Velký pokles poplatků je velmi pozitivním signálem pro Bitcoin a jeho přizpůsobení se poptávce. Bitcoin však má před sebou ještě dlouhou cestu, kde musí vyřešit nejdůležitější otázky, jako je škálovatelnost či uživatelská přívětivost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře