[PŘEHLED TRHU] Altcoiny rostou jako z vody! Nastal obrat trendu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Někteří z nás již před pár dny zaznamenali určitou změnu nálady na trhu altcoinů. Když bitcoinová dominance propadla z více než 71 % zpět pod 70 %, říkali jsme si, zda nenastal obrat trendu. Dnes altcoiny rostou jako z vody a konečně tak, avšak zatím jen mírně, prorážejí několikaměsíční medvědí období.

Altcoiny rostou jako z vody!

Konečně se také na příznivce altcoinů usmálo štěstí. Dnes se potvrzuje, že skutečně nastal určitý obrat na trhu kryptoměn, avšak zatím nevíme, zda bude dlouhodobý, nebo ještě ne. Altcoiny měly namále. Kdyby se růst BTC dominance nezastavil na 70 %, mohl by doputovat až k hodnotám nad 80 %, což by už byla opravdová altcoinová zkáza a některé by to možná nepřežily.

Nyní se zdá, alespoň zatím, že trh přecejen bude mít s altcoiny smilování. To se poprvé ukázalo, když dominance Bitcoinu sice překročila 70 %, ale brzo se vrátila pod. A podruhé nyní. Dnes se totiž podíl altcoinů na kryptomarketu dostal o další kousek nahoru a aktuálně se nachází na 31, 8 %.

Nicméně návrat dominance nad 70 % stále není vyloučený, takže si raději ještě ponechme příliš hlasité jásání na příště. Ohledně růstu BTC dominance nad 70% jsem již dříve nastínil, o jak zásadní téma pro celý trh kryptoměn se jedná. Samozřejmě to zajímá jak příznivce altcoinů, kteří věří v obrat, tak BTC maximalisty, kterým růst dominance naopak lahodí.

„Je velmi zajímavou otázkou, zda nás čeká skutečná altcoinová “apokalypsa”, která by smazala všechny “shitoiny” a projekty bez potenciálu, které nemají smysl, a zachovala ty, které to doopravdy myslí vážně a mají využití. Samozřejmě předpokládám, že nikdo z vás nehodluje něco, co by podle něj nemělo smysl, ale bude na to mít i zbytek trhu stejný názor, pokud se dominance BTC skutečně přehoupne přes 80% hranici?”

XRP komunita má “náplast”

Pěkného růstu se dnes dočkala 3. největší kryptoměna. Uživatelé a celá komunita XRP poslední dobou nesla velmi těžce jeho velmi nízkou cenu. Oproti Bitcoinu ztratil XRP společnosti Ripple, která ho pravidleně prodává ze svých zásob, za poslední půlrok většinu své hodnoty. Zatímco 17. března stála jedna mince v páru s Bitcoinem přibližně 0,000079 BTC, dnes je to jen 0,0000282 BTC. A to od včerejška XRP předvedl pěkný více než 10% růst.

Na první pohled na těchto číslech (dle CMC) vidíme, že za 6 měsíců přišel o více než 2/3 své hodnoty v BTC. Oproti dolaru se jedná o pád z 0,317 $ na aktuálních 0,289 dolarů. To sice není až tak špatné, jedná se o pád k dnešním hodnotám přibližně o 9 %. Nicméně, když k tomu přičteme také loňský bear market, ztratil XRP od svého lednového (2018) ATH (cca 3,65 $) přes 90 % dolarové hodnoty.

Závěr

Také ostatní altcoiny dnes poměrně pěkně rostou, zatímco Bitcoin předvádí nudu. Když říkám “pěkně roste,” myslím tím oproti poslednímu období, kdy rostl Bitcoin a altcoiny zažívaly opravdu velmi špatné časy. Zda se situace definitivně obrátila dnes ještě s jistotou říct nedokážeme. Ale vypadá to pro altcoiny skutečně nadějně. XRP komunita může mít taky radost, protože jejich coin dnes vévodí první desítce.

Dejte nám vědět do komantářů, zda si myslíte, že už přišla altcoinová sezóna.

Co číst dále?

17.09.19 Technická analýza ETH, LTC, EOS – Jak si vedou od začátku roku? Začal altcoinový bull market?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře