Praní špinavých peněz na klíč?!

0
dark web, praní, peněz, bitcoin

Na dark webu se objevila nová služba pro praní špinavých peněz, která umožňuje zlodějům, podvodníkům či hackerům vystoupit z kradených bitcoinových pozic.

Praní špinavých peněz na klíč

Společnost Armor to ve své zprávě skutečně nazývá „bezproblémová služba praní špinavých peněz na klíč.“ Tato firma, která poskytuje služby v oblasti bezpečnosti, upozornila na službu na dark webu. Zde se zločinci zbavují svých špinavých peněz za zlomek hodnoty, aby se vyhnuli riziku nakládání s penězi samotnými.

Výzkumný tým „Armour’s Threat Resistance Unit“ (TRU) ve zprávě uvedl:

„Existuje spousta hackerů ochotných jednoduše převést ukradené prostředky na bankovní účet nebo na účet PayPal podle vašeho výběru, nebo vám poslat prostředky přes Western Union.“

Tato služba údajně vznikla již minulý rok a postupně se z ní stala „klíčová nabídka.“ Zločinci získají přibližně 10 až 12 % hodnoty kradených bitcoinů. Podvodníci se nemusí o nic starat, jako např. získávání krydených KYC údajů a otevírání falešných účtů na burze, atd. Dalo by se tedy říct, že se jedná o praní špinavých peněz na klíč.

Bitcoin se používá na dark webu?

Stejná zpráva dále říká, že Bitcoin je stále nejoblíbenější kryptoměnou, která se používá „téměř výhradně“ v transakcích na dark webu. To je poněkud překvapivé, vzhledem k existenci Monera a dalších anonymních kryptoměn. Armor uvedl, že někdy se zde kryptoměny s více funkcemi ochrany osobních údajů, jako jsou Monero, Dash a Zcash používají. Mají však tendenci vyžadovat více technických znalostí ze strany obětí.

Závěr

Opět se ukazuje, jak AML a KYC regulace v praxi nepředstavují nepřekonatelný problém pro podvodníky, zloděje a další zločince. Hackeři si zkrátka najdou způsob, jak to obejít a všichni ostatní na to doplácejí nepohodlím, překážkami a obstrukcemi v provedení nákupu kryptoměn na burze a v neposlední řadě značným ohrožením svých osobních údajů, které jsou hackeři motivováni ukrást a všichni ostatní jsou ze zákona povinni jim je dát na stříbrný tácek. Tedy pokud si chtějí koupit kryptoměny na burzách a směnárnách.

Co číst dále?

Nová studie odhaluje země s nejvíce registrovanými kryptoburzami

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na