Pozor, ponzi scam OneCoin propaguje událost na Facebooku

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Široce známý podvod OneCoin nadále vystrkuje drápky. Nyní na Facebooku inzeruje událost, která se má uskutečnit v Japonsku.

OneCoin nadále útočí

Je s podivem, že OneCoin, známý jako jedno z největších ponzi schémat v historii kryptoměn, stále ještě působí. Odhady celkových škod se pohybují od 4 miliard USD až po 15 miliard USD po celém světě.

OneCoin je spojen se jmény Dr. Ruja Ignatova a Sebastian Greenwood. Ignatova zmizela v roce 2017 a nyní se skrývá před spravedlností od doby, co několik států započalo trestní stíhání členů podvodu OneCoin. Velké množství dalších účastníků bylo zatčeno, a to ve 22 zemích po celém světě.

Podvod stále přežívá

Ve světle těchto skutečností je velmi překvapující, že se projekt nespokojil s koncem a nadále útočí. Navzdory tvrdému postihu donucovacích orgánů po celém světě to vypadá, že podvod OneCoin je stále funkční na periferních trzích bez silného vymáhání předpisů nebo s vysokou úrovní oficiální korupce.

Dealshaker je web, který OneCoin propaguje. Nyní sponzoruje akci OneCoin Mongolia a Dealshaker Japan, která se má konat v termínech 22. až 24. února 2020. Je neuvěřitelné, že tento podvod může v Japonsku nadále působit, a to i přes zatýkání jeho propagátorů po celém světě.

To ale není vše. Ještě zvláštnější je jeho otevřená propagace na Facebooku. Je to stejná sociální síť, která v minulosti banovala jakékoli reklamy kryptoprojekty a která se zachovala k velkému množství poctivých aplikací či webů jako k podvodníkům. Stejná síť nyní propaguje jeden z největších ponzi scamů vůbec. To je opravdu smutné.

Závěr

Ač je to nepochopitelné, OneCoin, fungující také pod názvem Onelife, je stále populární v rozvojových zemích, jako jsou země Latinské Ameriky, Asie a Afriky. Dokonce nyní pořádá akci v Japonsku a propaguje ji bezostyšně na Facebooku. Tento případ je jen další ukázkou toho, že kryptosvět skutečně připomíná divoký západ a jakkoli se regulátoři snaží vyvolat dojem, že jim jde o naše bezpečí, aktuální regulace podvodníky nezastavily a zdají se být většinou naopak zaměřeny hlavně proti našemu soukromí, na které přitom máme právo.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img