[Polední zprávy] • Trhy zažívají bull run • Bitcoinová velryba přesouvá 1 mld. USD v BTC • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Býčí nálada na kryptotrzích pokračuje i dnes. BSV se už dostal na 4. místo podle tržní kapitalizace se ziskem více než 80% za posledních 24h a mezi ostatními altcoiny nejsou výjimečné dvouciferné zisky. Bitcoin atakuje hranici 8 800 USD a jeho dominance na trhu mírně klesla na 65,8%. Dnes by mělo dojít k uzavření první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD,  ETH/USD a přehled trhů za 14.1.

Kryptoměny

Regulace

Kryptoburzy / banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Craig Wright má nyní u sebe údajně privátní klíč k 8 mld. USD v BTC

Právníci Craiga Wrighta, který tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, říkají, že Wright obdržel digitální klíče které by mu umožnily přístup k BTC v hodnotě přibližně 8 miliard amerických dolarů. Pokud je to pravda, mělo by mu to snadno umožnit provést platbu údajně dlužné částky rodině bývalého obchodního partnera, která ho zažalovala o zhruba polovinu těchto prostředků.

Bitcoinová velryba přesouvá 1 mld. USD v BTC

Jeden konkrétní uživatel odeslal masivní transakci v částce 124946,622 BTC, což představuje 0,7% všech dosud vytěžených bitcoinů. S aktuální cenou BTC v hodnotě 8 700 USD to v tuto chvíli to znamená, že celková hodnota transakce přesahuje 1,08 miliardy USD. Bitcoiny byly odeslány z adresy u burzy Bitfinex, ale příjemce je stále neznámý. Je zajímavé, že tak velká část byla převedena z jedné adresy na druhou za poplatek pouhých 0,00964 BTC, což je cca 84 USD. To může dokázat plný potenciál Bitcoinu jako rovnocenného elektronického peněžního systému typu peer-to-peer, protože do transakce nebyl nijak zapojen žádný státní nebo jiný regulační orgán.

Ripple uvolnil další 100 mil. XRP

XRP znovu získal úroveň 0,24 USD a komunita se raduje, nicméně, protože Ripple odemkl dalších 100 milionů XRP, někteří nyní předpokládají, že brzy dojde na další prodej a pád ceny.

MoneyGram a Ripple chtějí prorazit v Indii

MoneyGram, globální společnost zabývající se převodem peněz a platbami, která se nedávno spojila s Ripple, se nyní snaží protlačit na indický trh. Společnost dnes oznámila, že uzavřela partnerství s dceřinou společností Ebix, Inc. EbixCash s cílem poskytovat své finanční služby zákazníkům po celé Indii. Podle dnešního prohlášení má MoneyGram nyní přístup k 320 000 prodejním místům EbixCash v Indii, která jsou ve 4 000 městech a ve zhruba 75 000 vesnicích.

Americká SEC varuje investory před IEO (Initial Exchange Offering)

Americká SEC naléhala na investory, aby byli opatrní ohledně slibů týkajících se IEO. V oznámení ze 14. ledna pro širokou veřejnost regulátor upozornil: „Tvrzení o nových  technologiích a finančních produktech, jako jsou ta, která jsou spojena s nabídkou digitálních aktiv, a tvrzení, že IEO jsou prověřováni obchodními platformami, mohou být nevhodně použita k lákání investorů s falešným příslibem vysokých výnosů v novém investičním prostoru.“ Orgán zdůrazňuje, že tokeny vydané v IEO by mohly být považovány za cenné papíry, a měly by podléhat platným zákonům o cenných papírech.

Fidelity uzavřela partnerství s londýnskou firmou ohledně custody služeb pro BTC

Fidelity Digital Assets (FDAS), skupina zaměřená na bitcoiny, vstoupila do partnerství s londýnským správcem kryptoaktiv a nabízí bitcoiny institucionálním investorům v Evropě. FDAS bude působit jako poskytovatel služeb custody pro bitcoiny v držení Nickel Digital Asset management, oznámily obě společnosti.

Burza Bitstamp a banka Silvergate uzavřely partnerství na nový pákový projekt na BTC

Kryptoburza Bitstamp a Silvergate Bank se sídlem v Kalifornii se spojily k uvedení nového bitcoinového pákového obchodního produktu. Umožnil to institucionálním investorům obchodovat s pákovým efektem zajištěným bitcoiny a drženým na burze. Investoři budou mít možnost získat půjčky v USD zajištěné bitcoiny, drženými na Bitstampu. Zpočátku bude nová platforma otevřena pouze určitému počtu institucionálních zákazníků banky.

Čínský AliPay zavádí první blockchainovou službu půjčování aut na základě rozpoznání tváře

Čína zavádí novou iniciativu založenou na blockchainu, aby odstranila zdlouhavý proces půjčení automobilu. Dceřiná společnost giganta Alibaba, Alipay, mobilní a online platební platforma, používá technologii, která umožňuje řidičům dokončit celý proces půjčení auta za dvě minuty na jedno tzv. „swiping your face“. První kiosek v zemi byl spuštěn v čínském městu Kunming v pondělí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře