[Polední zprávy] • Ledger oznamuje podporu pro staking, pasivní vydělávání kryptoměn • Investor se soudí s BitMexem o podíl za 50 mil. USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly...

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin se opět mírně propadá, aktuálně se pohybuje mezi 7 200 – 7 300 USD. Trhy, se zdá, dnes vyčkávají a i altcoiny se obchodují spíše horizontálně. Index Fear & Greed kupodivu přesto od včerejška poklesl o 6 bodů z 26 na 20, což značí opět extrémní strach. Nálada na trzích je tedy spíše pod bodem mrazu.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BTC/USD a ADA/USD.

Banky / Burzy

Technologie / Blockchain

Regulace / Podvody

BitPay přidává podporu pro další tři stablecoiny, ale Tether mezi nimi není

Kontroverzní kryptoplatforma BitPay oznámila, že do svého seznamu podporovaných tokenů přidává tři stablecoiny. V tiskové zprávě z 10. prosince potvrdila platforma BitPay nyní možnost platby v USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) a Paxos Standard Token (PAX). Všechny jsou vázány na americký dolar.

Investor se soudí s BitMexem o podíl za 50 mil. USD, investoval do firmy v r. 2015

Jeden z prvních investorů tvrdí, že v roce 2015 dal kryptoburze BitMEX 30 000 USD, ještě v dobách, kdy společnosti nikdo nevěřil. Investor zaplatil 30 000 USD výměnou za dohodu SAFE, která mu po úspěšném kole financování slíbila podíl ve společnosti. Nyní investor burzu žaluje a prohlašuje, že kapitál byl zvýšen, ale že nikdy nedostal slibované akcie. Podíl by měl nyní hodnotu 50 mil. USD.

Druhá největší světová banka spustila refaktoring na blockchainu

China Construction Bank (CCB), druhá největší banka podle provozovaných aktiv na světě, oficiálně spustila svoji refaktoringovou platformu založenou na blockchainu. Cílem CCB je zaměřit se na komerční factoring a na posílení operací a snížení hlavních rizik ve svém refaktoringovém podnikání při současném poskytování sdíleného přístupu k datům více účastníků.

Ledger oznamuje podporu pro staking – pasivní vydělávání kryptoměn

Hardwarová kryptopeněženka Ledger vám nyní umožní pasivně vydělávat kryptoměnu pomocí procesu známého jako staking. Ledger dnes přidal službu na svou platformu Ledger Live – online portál pro správu kryptoměn. Staking je proces, kdy uživatelé uzamknou část svých fondů jako kolaterál výměnou za to, že pomáhají provozovat blockchainovou síť, založenou na Proof-of-Stake. Na oplátku se denně vytvářejí nové mince a jsou pak úměrně rozděleny mezi ty, kdo vložili svůj kapitál. První podporovanou kryptoměnou je Tezos.

Tři muži zatčeni v USA za krypto ponzi podvod, odcizili přes 700 mil. USD

Americké úřady v New Jersey oznámily zatčení tří mužů, kteří jsou obviněni z podvodu investorů ve výši 722 milionu USD v rámci krypto ponzi programu BitClub Network. Podle tiskové zprávy společnost BitClub Network přislíbila masivní návratnost výměnou za investice do sdíleného fondu těžby kryptoměn. Obvinění však zpronevěřili více než 722 milionů dolarů z prostředků, vložených klienty.

Švýcarský úřad tvrdí, že technologie blockchainu zvyšuje riziko praní peněz

Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem (FINMA) varoval zemi, že Švýcarsko je obzvláště náchylné k rizikům praní peněz a to i za použití technologie blockchain. Ve své každoroční zprávě o sledování rizik – zveřejněné FINMA 10. prosince – regulátor varuje, že blockchainová aktiva a kryptoaktiva zhoršují již existující rizika praní špinavých peněz v zemi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře