[Polední zprávy] • Greenspan: státní kryptoměny jsou nesmysl • Bithumb vydává vlastní nativní token Bithumb Coin • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin spadl k 8 700 USD a tak na trhu převládli medvědi, alespoň v krátkodobém výhledu. Altcoiny většinou spíše stagnují a kryptotrhy se obecně pohybují nyní spíše vodorovně. Naše aktuální analýzy najdete zde: ETH/USD, BTC/USD a ZEC/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Blockchain / Technologie

Airbnb nyní umožňuje rezervovat i bitcoiny pomocí Lighting Network od Fold app

Airbnb nyní umožňuje rezervovat ubytování pomocí partnerství s programem odměn Fold Kickbacks. Program podporuje druhou vrstvu Bitcoinu, Lightning Network (LN), která umožňuje koupit dárkové karty s 3% cashbackem v BTC. Společnost Fold v současné době nabízí na svých webových stránkách dárkové karty ve výši 25 nebo 100 USD.

Greenspan: státní kryptoměny jsou nesmysl

Alan Greenspan, bývalý předseda Federálního rezervního systému Spojených států (FED), prohlásil, že pro centrální banky nemá smysl vydávat vlastní digitální měny.
Argument Greenspana údajně závisel na skutečnosti, že národní fiat měny jsou podporovány suverénními úvěry – ustanovení, které je výlučné národnímu státu a jeho institucionální struktuře. Tvrdí, že ani největší technologické firmy – Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google – nejsou vhodné pro vydání vlastní měny.

Alibaba se spojila s Lolli a nabízí odměny za nakupování v BTC

Čínský eshop Alibaba uzavřel partnerství s nákupní aplikací Lolli, díky které mohou nyní  zákazníci získat 5 % z jejich nákupů zpět v bitcoinech. Zákazníci Alibaby nyní mohou při nákupu „tisíců položek online“ získat satoshi (sats), nejmenší jednotky Bitcoinu v hodnotě 0,00000001 BTC, “ říká Lolli. Společnost Alibaba oznámila rekordně vysoké tržby za včerejší nákupní den roku.

Bakkt získal schválení od NYDFS pro poskytování custody služeb pro Bitcoin

Bakkt, obchodní platforma pro bitcoinové futures Intercontinental Exchange (ICE), obdržela povolení od New York Department of Financial Services (NYDFS) k poskytování custody služeb pro Bitcoin všem institucím. To dále zvyšuje autoritu platformy a posouvá ji tak dál na cestě k tomu, aby institucím poskytla zavedenou a regulovanou obchodní platformu na bitcoinové futures.

Bithumb vydává vlastní nativní token Bithumb Coin

Bithumb Global vydává vlastní nativní token pro Bithumb Chain, vlastní blockchain burzy. Bithumb Coin, který byl uveden na trh pod zkratou „BT,“ bude fungovat jako prostředek výměny v ekosystému. Očekává se, že samotný Bithumb Chain bude spuštěn někdy v prvním čtvrtletí roku 2020.

Indický státní blockchain pro sledování kávy má už 30 000 členů

Blockchainová platforma indické vlády pro sledování původu kávy zaznamenala významný úspšch. Více než 30 000 pěstitelů kávy se přihlásilo jen pár měsíců po uvedení platformy na trh. Již v březnu letošního roku se společnost Coffee Board of India (CBoI) spojila se softwarovou společností Eka Software Solutions a spustily platformu založenou na blockchainu. Zemědělci, vývozci, kurýři, pražírny a mezinárodní kupující se zde mohou zaregistrovat a obchodovat s kávou s jasným původem.

Co číst dál?

Jean Claude Trichet – Bitcoin není reálný

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře