[Polední zprávy] • Brave browser má 10 mil. uživatelů • Poloniex delistuje DigiByte kvůli kritice TRONu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...

[Večerní souhrn článků] • Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo tři osoby z útoku na Twitter • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin zůstává ve stejné cenové hladině mezi 7 300 – 7 500 USD, kde se vyskytuje hodně nabídky a poptávky. Medvědi a býci bojují o tuto oblast velmi zuřivě. Aktuálně cena BTC mírně roste a pohybuje se přes 7 400 USD. Trhy jsou spíše neutrální, a vstupují do posledního dne v pracovním týdnu. Dá se očekávat, že nadcházející víkend bude opět volatilní.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BNB/USD a BTC/USD.

Banky / Burzy

Technologie / zajímavosti

BAKKT zavede BTC futures vypořádané v hotovosti

Dne 9. prosince společnost Bakkt zavede dvě nové obchodní opce: Bitcoinové (USD) opce a Bitcoinové (USD) hotovostně vypořádané měsíční futures. Včera byla CEO společnosti Bakkt jmenována senátorkou za americký stát Georgia. Nicméně poslední novinka se setkala se skepticismem od mnoha lidí v kryptokomunitě. Uživatelé tvrdí, že tyto „hotovostní“ bitcoinové trhy jsou zodpovědné za manipulaci s trhy a umělé tlačení cen směrem dolů.

Poloniex delistuje DigiByte kvůli kritice TRONu

Burza Poloniex odmítla kritiku proti protokolu TRON od Jareda Tateho. Poloniex se v současné době snaží o to, aby se stala zástupcem společnosti TRON. Kritika TRONu ze strany Jareda Tateho způsobila, že se kryptoburza Poloniex rozhodla delistovat DigiByte.

Kraken přidává CHF páry

Kryptoburza Kraken zavádí podporu švýcarského franku (CHF) ve spolupráci s Lichtenštejnskou bankou Frick. Od 6. prosince mohou uživatelé obchodovat mezi CHF a Bitcoinem, jakož i CHF a ETH na platformě Kraken.

Startup Zerion získal investici 2 mil. USD od Blockchain.com na vývoj DeFi protokolů

Společnost Zerion obdržela 2 miliony USD od Blockchain.com Ventures a Gnosis za účelem dalšího rozvoje a rozšíření o nové protokoly DeFi. Společnost má v úmyslu vybudovat budoucnost financí v tzv. „permissionless“ režimu a doufá, že zaujme vedoucí roli při nasměrování kryptoaktiv do vývoje decentralizovaných finančních služeb.

BitFury vydává vlastní blockchainový software

Bitfury právě vydala software blockchain Exonum Enterprise, aby pomohla společnostem efektivněji vytvářet vlastní soukromé projekty na blockchainu. Nový produkt společnosti Bitfury je podnikovou verzí Exonum a je zaměřen na velké korporace a vládní agentury. Podle tiskové zprávy společnosti Bitfury dokáže Exonum Enterprise zpracovat až 5 000 transakcí za sekundu. Klienti mohou tento rámec použít k zahájení projektů blockchainu a ke sledování nasazení blockchainu použít kompletní panel služeb.

Brave browser má 10 mil. uživatelů

Internetový prohlížeč zaměřený na ochranu soukromí Brave oznámil, že překročil číslo 10 milionů, pokud jde o aktivní uživatele měsíčně (MAU). Brave dosáhl v říjnu 8,7 milionu aktivních uživatelů měsíčně a na konci listopadu vyskočil na 10,4 milionu. Číslo denní aktivní uživatelé prohlížeče (DAU) se za posledních 12 měsíců ztrojnásobilo na 3,3 milionu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře