[Polední zprávy] • Bitcoin neúspěšně zaútočil na 8 000 USD • Pomozte hasičům v Austrálii a ukažte světu sílu Bitcoinu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin dosáhl nového cenového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hackeři z KuCoinu využívají UniSwap pro dump OCEAN a Synthetix, další DeFi mohou následovat • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin pokračoval v postupném zvyšování...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Kryptotrhy dále posilují s přílivem investorů, kteří hledají alternativy k zabezpečení svých prostředků v důsledku vyostření mezinárodní situace. Podle některých analytiků jde ale o technický vývoj, který nemá nic společného s krizí na Blízkém východě. Nicméně fakt je, že Bitcoin atakuje 8 000 USD, jen za posledních 24 hodin si připsal přes 4%, i přes menší propad během noci. Altcoiny následují dominantní kryptoměnu a také převážně rostou.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BCH/USDBTC, LTH, XRP, ETH, Dash

Kryptoměny

Státní digitální měny a stablecoiny

Burzy a banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Bitcoin má větší tržní kapitalizaci, než je hotovost 160 zemí světa, včetně Velké Británie

Bitcoin (BTC) má aktuální tržní kapitalizaci kolem 131 miliard dolarů. I když to může blednout ve srovnání s hodnotou globálních akcií, což je 85 bilionů dolarů, nebo celkovým globálním dluhem, který je 255 bilionů dolarů, ve většině zemí planety je to stále větší množství peněz než fyzická hotovost. World Factbook sleduje peněžní zásobu M1 v 194 různých zemích, přičemž M1 jsou mince a fyzická hotovost plus vklady, vydané na požádání. Tržní kapitalizace BTC je vyšší než peněžní zásoba M1 160 různých zemí. Mezi země, které mají nižší peněžní zásobu M1 než je marketcap BTC, patří Jihoafrická republika, Brazílie, Velká Británie, Izrael, Řecko a Nový Zéland. Jak již bylo řečeno, většina peněz na světě není ve formě fyzické hotovosti nebo mincí a ve skutečnosti jde o digitální vklady a dluhopisy.

Německá centrální banka vyzývá banky k vytvoření konkurence pro Libru

Jens Weidmann, prezident německé centrální banky a tvůrce politik v Evropské centrální bance (ECB), vyzval banky, aby přijaly levnější a rychlejší platební řešení, které by konkurovalo navrhovanému stablecoinu Libra od Facebooku. „V tržním hospodářství je nejprve na společnostech, aby vyvinuly odpovídající nabídku pro požadavky zákazníků.“ Jinými slovy, Weidmann zatím nesouhlasí s digitální měnou centrální banky (CBDC). Domnívá se, že je nutné nejprve definovat výhody a nevýhody CBDC. „Pak se můžeme rozhodnout, zda je to nutné a rizika lze kontrolovat,“ uvedl v rozhovoru.

Bitbox delistuje všechny XRP páry

BITBOX oznámil, že do poloviny ledna 2020 odstraní všechny obchodní páry XRP ze své platformy. V prohlášení, zveřejněném na svých webových stránkách v pondělí (6. ledna 2020), společnost BITBOX oznámila své rozhodnutí zrušit XRP. Podle blogového příspěvku odstraní kryptoburza LINE své tři uvedené obchodní páry XRP: XRP / BTC, XRP / ETH a XRP / USDT. V oznámení společnost BITBOX uvedla, že XRP již nesplňuje její standardy.

Třetí největší španělská banka integrovala blockchain pomocí Hyperledger Fabric

CaixaBank, třetí největší španělský poskytovatel úvěrů na trhu po Banco Santander a BBVA, začlenila podnikovou blockchainovou platformu we.trade do své sady klientských služeb. Konsorcium spolupracovalo s IBM jako technologickým partnerem a integrace proběhla pomocí Hyperledger Fabric.

Americký stát Virginie zkoumá možnosti blockchainu pro volby

Americký stát Virginie studuje blockchain za účelem zlepšení voleb a hlasování. 8. ledna se na valném shromáždění ve Virginii bude hlasovat o novém zákonu, který požaduje další studium voleb založených na blockchainu. Návrh zákona, House Joint Resolution 23, žádá ministerstvo voleb, aby určilo, zda by technologie blockchainu měla být považována za zajištění záznamů voličů a výsledků voleb.

Pomozte hasičům v Austrálii a ukažte světu sílu Bitcoinu

Člen představenstva Blockchain Australia a zakladatel kanálu YouTube Nugget’s News Alex Saunders naléhá na své stoupence, Dnešnaby „ukázali světu moc bitcoinů „poskytováním darů pro Austrálii pomocí této digitální měny“. Saunders tvrdí, že všechny dary půjdou na pomoc pro místní hasičské služby.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře