Placení parkovacích lístků a mýtného na blockchainu?

2
město, auta

Jak informoval portál Nikkei Asian Review, pět největších výrobců automobilů v čele s Fordem a BMW začne příští měsíc na americkém území testovat systém identifikace vozidel na blockchainu. Tento systém by měl řidičům umožnit automatické placení dálničních poplatků a parkovacích lístků.

MOBI

Výrobci automobilů vytvořili partnerskou skupinu pod názvem Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI). Kromě Fordu a BMW patří do této skupiny ještě Honda, General Motors a Renault.

Vozidla budou registrována na blockchainu s kompletní servisní historií a ověřením vlastnictví. Když tedy budou vozidla na silnici, jednotlivé systémy je budou schopny automaticky identifikovat pro platby, kterými jsou právě například dálniční nebo parkovací poplatky.

Předchozí práce

Tento nový systém je pokračováním předchozího snažení organizace MOBI. V červenci zavedla společnost MOBI systém identifikace vozidel založený na blockchainu.

Tento systém sleduje životnost vozidla od jeho výroby a přidává další informace, jako je například historie vlastnictví nebo informace o produktu. Vše je pak uloženo v nezměnitelné účetní knize.

Ve stejném měsíci pak Chris Ballinger, zakladatel a generální ředitel společnosti MOBI, uvedl:

„Doufáme, že tyto standardy nakonec povedou k tomu, že městské prostředí bude zelenější, bezpečnější a lépe životaschopné tak, že umožní platby za přetížení, znečištění a infrastrukturu.“

Další členové

MOBI je nezisková organizace, která byla spuštěna v loňském roce. Jedná se o mezinárodní konsorcium, které pomáhá a spojuje velké společnosti při společné práci na blockchainu ve prospěch inteligentních měst a odvětví mobility.

K této organizaci se již připojila více než polovina předních světových výrobců automobilů. Mimo těchto automobilek jsou dalšími členy organizace MOBI například IBM, IOTA či Bosch.

Závěr

Každý projekt, který využívá kryptoměny nebo je postavený na technologii blockchain, je vítaný. Přispívá k lepší informovanosti o kryptoměnách, o blockchainu a pro celý kryptoprostor je dobrou reklamou. Nezbývá tedy nic jiného, než organizaci MOBI k této bohulibé činnosti popřát, aby se tento projekt stal co nejdříve skutečností.

Co číst dále?

G7: Stablecoiny představují hrozbu pro finanční stabilitu

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PetFilcka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filcka
Host
Filcka

a to jako když bude placení parkovacích lístků a mýtného na blockchainu tak ti poroste Bitcoin ? nebo jiná kryptoměna , mě je u prdele blockchain že bude pomocí něčeho platný , to stejné jak jste tu psali že automobilka bude mít svůj blockchain a co ? to poroste Ethereum nebo cardano že bude mít automobilka svůj blockchain nebo že se bude platit mýtné pomocí blockchainu ? mě je uprdele nějaký blockchain když mi nevynese investice které mám v kryptu .

Pet
Host
Pet

Z Vašeho hloubavého komentáře soudím, že investice do krypta se neubírají správným směrem:)