Opera se stává prvním prohlížečem, který umožňuje přímé platby Bitcoinem

0
opera, prohlížeč, bitcoin, peněženka

Webový prohlížeč Opera nyní nově umožňuje provádět přímé platby pomocí Bitcoinu ve svém prohlížeči. Mnoha milionům lidem využívajícím tento prohlížeč to přiblíží Bitcoin.

Opera jako hlavní kryptoprohlížeč

Společnost oznámila včera zprávu, že 350 miliónů uživatelů prohlížeče Opera nyní může odesílat a přijímat BTC přímo z prohlížeče. Kryptoměnu lze také použít pro nákup zboží a služeb na webových stránkách přijímacích BTC.

Prohlížeč nabízí přidání Bitcoinu a Tronu (TRX) do přiřazených peněženek, aby bylo možné sledovat stav kryptoměn. Charles Hamel, který zastává funkci šéfa kryptoúseku webového prohlížeče, komentoval spuštění funkce:

„Věříme, že otevření našeho prohlížeče blockchainu, který zahrnuje Bitcoin, je dalším krokem k tomu, aby se náš prohlížeč stal relevantnější pro kohokoliv. Kdo má bitcoinovou peněženku a rád by dělal věci s kryptoměnami, aniž by je držel na účtu, může se přesunout na Operu.“

Již v létě letošního roku byly vydány beta verze prohlížeče pro testování. První kryptoměnou, se kterou mohli lidé na Opeře nakupovat, bylo Ethereum.

Nový prohlížeč Opera 3

V posledních měsících Opera aktivně představovala svůj nový web 3.0. Vyvojáři usilovně pracovali na obsahu a zapojení blockchainu, decentralizovaného zpracování dat a digitálních měn.

Společnost vydala verzi svého mobilního web prohlížeče iOS Opera Touch podporující Ethereum a Ethereum Web3, který uživatelům umožňuje provádět transakce v této síti.

Ačkoliv podíl Opery na trhu představuje pouhé 3 %, s podporou kryptoměn denní aktivita uživatelů stoupá. Počet tvůrců do reklamní sítě dle údajů Opery výrazně vzrostl a denní aktivita uživatelů dosáhla více než 2,8 milionu.

Závěr

Pro všechny uživatele Opery, kteří mají zájem o Bitcoin, je to velmi pozitivní zpráva. Opera a Brave tak jsou první prohlížeče, které disponují kvalitní kryptoměnovou základnou a jsou zapojeny do blockhcainu. Masová adopce kryptoměn pomalu začíná.

Co číst dále

[Zprávy] • Nyní lze platit kryptem i na Amazonu • Binance chystá fiat pár s Rublem • a další novinky

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na