Odstoupil vedoucí zpackaného projektu Diem společnosti Meta David Marcus

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

David Marcus oznámil, že opouští kryptoměnový projekt společnosti Meta. Je to úplný konec Diemu?

David Marcus rezignuje

Abychom představili, kdo je David Marcus, je třeba si nejprve udělat pořádek v pojmech. Těch je přitom v případě krypto projektu bývalého Facebooku poměrně značné množství.

David Marcus po 4letém působení jako vedoucí Messengeru stanul v roce 2019 v čele kryptoměnového projektu Libra od Facebooku. Postupem času se však projekt přejmenoval na Diem a samotná společnost přikročila k rebrandingu a pojala nové jméno Meta.

V každém případě nyní David Marcus rezignoval na vedení krypto divize zahrnující peněženku Novi a stablecoin Diem společnosti Meta.

„Po naplňujících sedmi letech v Meta jsem učinil těžké rozhodnutí odstoupit a opustit společnost na konci tohoto roku.“

Je to konec projektu?

David Marcus dohlížel na zpackaný projekt od jeho počátku. Diem mezitím prošel různými změnami názvu a opakovanými neúspěchy při spuštění.

Nejhorší problémy pro bývalou Libru představovalo ostré odmítnutí politiků a regulátorů v USA i po celém světě. Tehdy se bývalý Facebook setkal s dost možná největší regulační bouří, jakou kdy svět kryptoměn pamatuje a politici se jen předháněli v kritice.

Mnoho partnerů – členů ‚Diem Association‘ – po tomto vývoji projekt opustilo. Nikdo na sebe nechěl přitáhnout větší regulační pozornost. Společnost přesto dotáhla svou peněženku Novi do beta testování a 20. října se Coinbase spojila s Metou, aby se stala správcem Novi.

Nicméně, jako stablecoin se v tuto chvíli nepoužije Diem, ale Paxos (USDP). Nebylo by divu, kdyby se sama Meta rozhodla Diem brzy opustit a vyhodit ho z jejich metaverze.

TIP! – 19:00 – Zrovna streamujeme LIVE o vývoji na trzích

Závěr

Přejmenování Facebooku na Meta a rezignace Davida Marcuse a dalších vedoucích pracovníků ukazují na velký posun ve společnosti. Zdá se, že Zuckerberg se soustředí pouze na metaverze a stablecoin Diem je nyní odsunut na vedlejší kolej.

Projekt platební kryptoměny globálního monstra, které se snaží převzít platby, narazil i v souvislosti s masivními úniky uživatelských dat na odpor sahající od běžné populace až po zákonodárce. Nyní s velkou pravděpodobností končí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: