Odstoupil vedoucí zpackaného projektu Diem společnosti Meta David Marcus

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

David Marcus oznámil, že opouští kryptoměnový projekt společnosti Meta. Je to úplný konec Diemu?

David Marcus rezignuje

Abychom představili, kdo je David Marcus, je třeba si nejprve udělat pořádek v pojmech. Těch je přitom v případě krypto projektu bývalého Facebooku poměrně značné množství.

David Marcus po 4letém působení jako vedoucí Messengeru stanul v roce 2019 v čele kryptoměnového projektu Libra od Facebooku. Postupem času se však projekt přejmenoval na Diem a samotná společnost přikročila k rebrandingu a pojala nové jméno Meta.

V každém případě nyní David Marcus rezignoval na vedení krypto divize zahrnující peněženku Novi a stablecoin Diem společnosti Meta.

„Po naplňujících sedmi letech v Meta jsem učinil těžké rozhodnutí odstoupit a opustit společnost na konci tohoto roku.”

Je to konec projektu?

David Marcus dohlížel na zpackaný projekt od jeho počátku. Diem mezitím prošel různými změnami názvu a opakovanými neúspěchy při spuštění.

Nejhorší problémy pro bývalou Libru představovalo ostré odmítnutí politiků a regulátorů v USA i po celém světě. Tehdy se bývalý Facebook setkal s dost možná největší regulační bouří, jakou kdy svět kryptoměn pamatuje a politici se jen předháněli v kritice.

Mnoho partnerů – členů ‘Diem Association’ – po tomto vývoji projekt opustilo. Nikdo na sebe nechěl přitáhnout větší regulační pozornost. Společnost přesto dotáhla svou peněženku Novi do beta testování a 20. října se Coinbase spojila s Metou, aby se stala správcem Novi.

Nicméně, jako stablecoin se v tuto chvíli nepoužije Diem, ale Paxos (USDP). Nebylo by divu, kdyby se sama Meta rozhodla Diem brzy opustit a vyhodit ho z jejich metaverze.

TIP! – 19:00 – Zrovna streamujeme LIVE o vývoji na trzích

Závěr

Přejmenování Facebooku na Meta a rezignace Davida Marcuse a dalších vedoucích pracovníků ukazují na velký posun ve společnosti. Zdá se, že Zuckerberg se soustředí pouze na metaverze a stablecoin Diem je nyní odsunut na vedlejší kolej.

Projekt platební kryptoměny globálního monstra, které se snaží převzít platby, narazil i v souvislosti s masivními úniky uživatelských dat na odpor sahající od běžné populace až po zákonodárce. Nyní s velkou pravděpodobností končí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: