[Odpolední zprávy] • Pravá ruka Warrena Buffetta chválí Čínu za zákaz kryptoměn • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od chvíle, kdy Bitcoin před týdnem klesl pod 59 000 USD, se mu navzdory četným pokusům nedaří prorazit nad tuto hranici. Od 29. listopadu se BTC třikrát pokusil překonat odpor na této úrovni, ale zatím bez úspěchu.

Poslední pokus přišel ve středu, ale medvědi tento pohyb rychle zachytili a Bitcoin opět zatlačili na jih. Tentokrát kryptoměna během několika hodin ztratila více než 3 000 USD hodnoty a propadla se pod 56 000 USD. O několik hodin později se odrazila a nakrátko překročila 57 000 USD, ale v době psaní těchto řádků se opět vrátila na 56 500 USD.

Druhá největší kryptoměna se před pouhými dvěma dny přiblížila na méně než 1 % od zaznamenání historického maxima. Nepodařilo se jí však pokořit 4 800 USD a následné odmítnutí srazilo ETH těsně pod 4 600 USD, kde se také aktuálně nachází. [1]

Technická analýza: LTC/USD – zase zpátky u spportní konfluence

Přehled trhu: Panic sell k 50 000 USD nekončí!

Kryptoměny

Shiba Inu ztrácí 12 % své dominance mezi velrybími adresami

Memetoken Shiba Inu bohužel ztrácí velkou část své dominance mezi 1000 největšími peněženkami Etherea. Tento trend se ještě zhoršil poté, co SHIB ztratil 12 % své tržní hodnoty v důsledku lokálního zvratu.

Zatímco odvětví GameFi předbíhá býčí trend na trhu, memecoiny a tokeny jako Shiba Inu se dostávají do dlouhodobé range-bound fáze, nebo dokonce medvědího trendu, což pak vede ke ztrátě kapitalizace a tržní hodnoty.

Dominanci mezi různými aktivy lze obvykle považovat za indikátor trendu. Při poklesu procentuální míry dominance velryby obvykle přerozdělují své prostředky do jiných aktiv. Vzhledem k tomu, že trh se v současné době přiklání k tokenům GameFi a Metaverse, velryby přesouvají své prostředky do těchto oblastí. [2a]

Další velký upgrade Etherea by mohl snížit poplatky za gas na 2. vrstvě

Nedávný návrh na vylepšení Etherea (EIP), který předložil spoluzakladatel sítě Vitalik Buterin, má za cíl vyřešit transakční náklady, jednu z největších nevýhod sítě. Minulý měsíc Buterin předložil EIP-4488, jehož cílem je snížit transakční „calldata“. To by mohlo přinést krátkodobou úlevu od těchto poplatků za plyn.

Primárním účelem návrhu je snížit poplatky za plyn v rozšiřujícím se ekosystému řešení pro škálování na 2. vrstvě Etherea. Vývojáři Etherea reagovali na EIP-4488 pozitivně, přičemž na Twitteru vysvětlili, co se skrývá pod kapotou. Z technického hlediska EIP-4488 snižuje náklady na calldata z 16 na 3 gas za bajt a zároveň přidává strop na calldata na blok, aby se zmírnila bezpečnostní rizika. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptogigant Coinbase spouští plnou maloobchodní podporu pro Biconomy

Špičková americká kryptoburza Coinbase rozšiřuje podporu málo známého altcoinu založeného na Ethereu napříč celou svou maloobchodní platformou.

Token Biconomy (BICO) je nyní k dispozici na stránkách Coinbase.com a v mobilních aplikacích burzy. Coinbase Pro uvedla toto kryptoaktivum na začátku tohoto týdne, což vyvolalo masivní rally.

BICO je token pro správu sítě Biconomy, multichain platformy založené na Ethereu, jejímž cílem je propojit peněženky uživatelů s decentralizovanými aplikacemi. Provozovatelé uzlů mohou toto kryptoaktivum používat k placení transakčních poplatků a držitelé BICO mohou hlasovat o rozhodnutích, která ovlivňují protokol a síť Biconomy. [3a]

CBDC, Regulace

Digitální dolar potřebuje široký konsenzus mezi úřady, říká americký ministr financí

Americká ministryně financí Janet Yellen se vyjádřila k potenciálu digitálního dolaru, ale v této fázi řízení váhá s jakýmikoli závěry. Yellen ve čtvrtek uvedla, že si nevytvořila názor na to, zda by Federální rezervní systém měl vytvořit digitální verzi dolaru, ale takový krok by vyžadoval širokou shodu mezi Kongresem, americkou centrální bankou a Bílým domem.

To navazuje na nedávné zprávy, že Federální rezervní systém v současné době zkoumá, zda by elektronická verze zelené bankovky byla přínosná, či nikoli. Yellen uvedla, že v digitálním dolaru vidí jak klady, tak zápory. Ačkoli má své úvahy o jeho zavedení, domnívá se, že je třeba provést další výzkum, než přijde s definitivními odpověďmi. [4a]

Pravá ruka Warrena Buffetta chválí Čínu za zákaz kryptoměn

Charlie Munger, americký miliardář a investor, který působí jako místopředseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway, během svého vystoupení na konferenci Sohn Hearts and Minds 3. prosince ocenil rozhodnutí čínské vlády zakázat kryptoměny, píše The Sydney Morning Herald.

Munger zároveň pokáral Spojené státy a další anglicky mluvící země za to, že nenásledují čínský příklad. Předseda Komise pro cenné papíry Gary Gensler i předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell nedávno potvrdili, že USA nemají v plánu následovat čínský příklad a zakázat kryptoměny. [4b]

Podvody, hacky

BadgerDAO Post Mortem detaily čtvrtého největšího DeFi Exploitu

Mnohamilionový exploit protokolu BadgerDAO se stal čtvrtým největším útokem na decentralizované finance v historii.

Dne 2. prosince došlo k monumentálnímu zneužití protokolu Bitcoin DeFi BadgerDAO, které mělo za následek ztrátu 120 milionů dolarů. Blog Rekt se ponořil do podrobností a provedl pitvu toho, co označil jako „roadkill“.

Útočník zneužil front end decentralizované aplikace BadgerDAO. Podle Rektu útočník vložil dodatečné schválení k odeslání uživatelských tokenů na vlastní adresu. Tuto důvěru pak použil k loupeži. [5a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: