[Odpolední zprávy] • Coinbase hledá nového výkonného ředitele pro debatu s tvůrci politik • a další články

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Začátek tohoto týdne se primární kryptoměně nevydařil a její hodnota se v pondělí propadla v důsledku ságy Evergrande. Výkon Bitcoinu byl vlastně dost podobný globálním akciovým trhům, které se také propadly. Bolest však neskončila, protože BTC ztrácel i v následujících dnech. To vyvrcholilo včerejším propadem ceny pod 40 000 USD, která se stala nejnižší úrovní od začátku srpna.

Od té doby se však do hry opět zapojili býci. Bitcoin téměř okamžitě získal zpět 40 000 USD a začal se tlačit na sever. V současné době se kryptoměna obchoduje nad 44 000 USD – což znamená nárůst ceny o 4 500 USD za zhruba 24 hodin.

Během celotržní korekce utrpěly altcoiny více než jejich lídr. Nyní však téměř všechny překonaly výkonnost BTC. Například Ethereum se propadlo až na 2 650 USD. V současné době se druhá největší kryptoměna poměrně dobře odrazila a aktuálně se nachází nad 3 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Fed zredukuje QE na konci roku, reakce trhu smíšená

Kryptoměny

Návrh basilejských pravidel způsobuje, že obchodování s kryptoměnami je pro banky příliš nákladné

Devět asociací bankovního průmyslu předložilo Basilejskému výboru pro bankovní dohled (BCBS) dopis v reakci na jeho návrh zavést přísné kapitálové požadavky pro banky, které chtějí ve svých účetních knihách držet kryptoaktiva.

V červnu letošního roku zveřejnil BCBS konzultační dokument, který Bitcoinu (BTC) přiřadil 1250% rizikovou váhu, což znamená, že banky by musely držet kapitál ve výši 1 USD za každý 1 USD expozice, kterou vůči Bitcoinu mají.

Ve svém dopise z tohoto týdne průmyslové skupiny – mezi nimiž jsou derivátové asociace ISDA a FIA, Institut mezinárodních financí, evropský orgán pro trhy AFME a Komora digitálního obchodu – argumentovaly, že obezřetnostní rámec plánovaný BCBS by vytvořil „podstatné překážky pro účast regulovaných bank na trzích s kryptoaktivy“. [2a]

Vývojová společnost Cardano (ADA) IOHK o připravovaném dAppStore Plutus

Včera (22. září) se blockchainová technologická společnost IOHK (aka „IOG“), která je zodpovědná za výzkum a vývoj protokolu Cardano, rozpovídala o připravovaném obchodě pro decentralizované aplikace (dApps) napsané pro platformu Plutus.

V příspěvku na blogu společnosti IOHK zveřejněném 22. září Shruti Appia, vedoucí produktového oddělení (inteligentní smlouvy) společnosti IOHK, na úvod uvedla, že „řešení problémů s objevováním a zajištěním kvality je klíčem k brzkému růstu ekosystému“.

Poté uvedla, že tento víkend, na Cardano Summitu 2021 (25.-26. září), IOHK „představí certifikační program pro hodnocení aplikací vyvinutých nad Cardanem“ a předvede prototyp připravovaného Plutus dAppStore, což je místo, „kam budou moci vývojáři nahrát své DApps běžící na Cardanu a zpřístupnit je ostatním“. [2b]

Banky, burzy, firmy

Aplikace Kraken nyní umožňuje nakupovat více než 50 kryptoměn pomocí Apple Pay a Google Pay

Uživatelé kryptoburzy Kraken nyní mohou používat Apple Pay a Google Pay poté, co platforma oznámila podporu těchto dvou peněženek.

V příspěvku na blogu společnost Kraken uvedla, že uživatelé mohou nyní automaticky propojit aplikaci Kraken s oběma platebními platformami a nakupovat více než 50 kryptoměn.

Burza uvádí, že s platebními aplikacemi mohou uživatelé nakupovat digitální měny za minimální částku 10 USD, přičemž maximální limit je stanoven na 7 500 USD během sedmidenního klouzavého období.

Integrace Apple Pay a Google Pay odstraňuje předchozí formu nákupu digitálních aktiv, která vyžadovala, aby uživatelé zkopírovali a vložili údaje o svém účtu z aplikace internetového bankovnictví. [3a]

Coinbase hledá nového výkonného ředitele pro debatu s tvůrci politik

Coinbase hledá nového zaměstnance, který bude řídit vztahy burzy s tvůrci politik.

Kryptoburza se sídlem ve Spojených státech chce rozšířit řady svého právního týmu a týmu pro dodržování předpisů. Společnost hledá více než 350 nových zaměstnanců, přičemž v rámci týmu pro právní záležitosti a dodržování předpisů je k dispozici 24 volných pracovních míst.

Konkrétně Coinbase hledá nového manažera, který bude dohlížet na komunikaci s americkými tvůrci politik. Vedle silné sítě ve Washingtonu D.C. očekává Coinbase od svého nového manažera pro komunikaci s politiky v USA, který by vedl vztahy s médii a strategickou přítomnost v kritických politických debatách, „vynikající politický úsudek“. [3b]

CBDC, Regulace

Regulátor v SAE schválil obchodování s kryptoaktivy

Úřad pro cenné papíry a komodity Spojených arabských emirátů (SAE Securities and Commodities Authority – SCA) a Dubai World Trade Centre Authority (DWTCA) se dohodly na umožnění obchodování s kryptoaktivy a souvisejících finančních operací.

Pro ilustraci, dohoda vytváří rámec pro DWTCA k udělování požadovaných povolení a licencí pro finanční operace s využitím kryptoaktiv. SCA tak bude řídit, monitorovat a kontrolovat firmy působící v rámci freezone DWTCA, uvádí se v prohlášení na jejích internetových stránkách.

DWTCA uzavřela dohodu s cílem rozšířit své stávající obchodní licence, produkty a nabídky. V rámci dohody bude SCA řídit regulační monitorování vydávání, nabízení, kótování a obchodování s kryptoaktivy ve spojení s DWTCA a licencování souvisejících finančních činností, které spadají do působnosti DWTCA. [4a]

Federální rezervní systém USA brzy zveřejní výzkumný dokument CBDC

Předseda americké Federální rezervní banky Jerome Powell uvedl, že banka brzy vydá dokument o CBDC, což naznačuje, že americká vláda zrychluje tempo výzkumu CBDC.

Podle předsedy Fedu Jeroma Powella se americká Federální rezervní banka chystá vydat dokument o digitální měně centrální banky (CBDC). Předseda Fedu vystoupil 22. září na tiskové konferenci a jeho poznámky byly velmi očekávané, neboť svět čeká, co USA v souvislosti s CBDC udělají.

Powell chtěl zdůraznit, že žádné oficiální rozhodnutí nebylo učiněno a že agentura stále zkoumá přínosy a rizika. Zdá se, že úřady se soustředí na vytvoření stabilního a důvěryhodného aktiva, což je již dlouho uváděno jako důležitá priorita. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: