[Odpolední zprávy] • Bitcoinové velryby během poklesu trhu nashromáždily mince v hodnotě 3,3 miliardy dolarů • a další články

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se Bitcoinu příliš nedařilo. Jak jsme informovali v sobotu, aktivum se během několika hodin propadlo o 16 000 USD na dvouměsíční minimum 42 000 USD. V neděli se pokusilo zotavit pumpováním směrem k 50 000 USD, ale medvědi nedovolili cenový skok nad tuto úroveň. Následné odmítnutí ji opět vyhnalo na jih k 47 000 USD.

Od té doby však býci posílili. V důsledku toho Bitcoin zahájil působivý vzestup, získal zpět 50 000 USD a v současnosti se nachází dokonce nad 51 000 USD. To znamená, že aktivum od včerejška vzrostlo o více než 4 000 USD.

Během sobotního a včerejšího propadu utrpěly i altcoiny. Dnes však většina z nich prudce vzrostla, v čele pelotonu s 10% nárůstem je Ethereum. ETH se tak aktuálně nachází nad hranicí 4 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – první důležitá překážka před námi

Kryptoměny

Bitcoinové velryby během poklesu trhu nashromáždily mince v hodnotě 3,3 miliardy dolarů

20% korekce na trhu kryptoměn zanechala většinu kryptotrhů ve velkých ztrátách, ale zatímco někteří menší obchodníci truchlili nad svými finančními ztrátami, jiní podle společnosti Santiment využili příležitosti a nakoupili Bitcoin a další aktiva se slevou.

Podle ukazatelů sociálního sentimentu, jako je Fear and Greed Index, bylo zotavení zpět nad 50 000 USD nečekaným krokem většiny držitelů, ale velcí obchodníci a investoři úspěšně poskytli dostatek kupní síly, aby se Bitcoin dostal nad silnou zónu podpory.

Podle ukazatele došlo k velkému dumpingu mincí o víkendu, kdy výprodej na trhu teprve začínal, a nové lokální akumulační období se objevilo, jakmile cena klesla pod 45 000 USD, což způsobilo rychlé zotavení zpět na 49 000 USD. [2a]

Salvadorský prezident odhalil, že obchoduje s BTC pro svou zemi prostřednictvím svého telefonu

Prezident Nayib Bukele na Twitteru odhalil, že obchoduje bitcoiny El Salvadoru prostřednictvím svého mobilního telefonu. Jeho komentáře přišly po tweetu o zmeškání dna ceny Bitcoinu po posledním nákupu 150 Bitcoinů.

„Minul jsem dno o 7 minut,“ napsal Bukele na Twitteru, když cena Bitcoinu začala stoupat poté, co oznámil, že země nakoupila tuto kryptoměnu za průměrnou cenu 48 670 USD.

„Myslíte, že jen obchoduje za El Salvador na svém notebooku?“ zeptal se Khun-sensei po jeho tweetech. Salvadorský prezident rychle vyčistil vzduch, že k obchodování nepoužívá notebook, ale spoléhá se při obchodech na svůj mobilní telefon. Jeho komentáře byly interpretovány jako pouhý humor, jiní však Bukeleho kritizovali za autokratické tendence. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kotak jako první velká indická banka přijímá kryptoměny díky partnerství s WazirX

Kotak Mahindra Bank, přední soukromá banka v Indii, uzavřela partnerství s kryptoburzou WazirX, informoval deník Economic Times.

WazirX si u Kotaku otevřela účet, který lze podle zprávy ET používat k placení a přijímání peněz od investorů. Účet bude aktivován po dokončení všech papírových úkonů a formalit, uvádí se ve zprávě. Kotak sleduje rostoucí indické krypto prostředí a jedná také s dalšími burzami, jako je ZebPay, dodává zpráva.

V roce 2018 Reserve Bank of India – centrální banka země – zakázala všem regulovaným finančním institucím poskytovat služby kryptografickým podnikům. Zákaz byl zrušen Nejvyšším soudem na začátku roku 2020, což snížilo bankovní sucho pro krypto podniky, ale veřejné i soukromé banky se do značné míry vyhýbaly kryptu i přes nařízení nejvyššího soudu. [3a]

Nasdaq Stockholm uvádí na burzu BTC a ETH dluhopisy

Nasdaq Stockholm oznámil, že společnost 21Shares uvedla na švédskou obchodní platformu své první dva fyzicky kryté burzovně obchodované dluhopisy (ETN).

Oba uvedené nástroje, jejichž podkladovými aktivy jsou Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), představují nový segment pro ETN – typ nezajištěného dluhového cenného papíru, který sleduje podkladový akciový index a obchoduje se na hlavní burze.

Podle oznámení poskytnou nové ETN investorům přístup k investičním příležitostem do kryptoměn, jako jsou Bitcoin a Ethereum.

Helena Wedinová, evropská vedoucí oddělení burzovně obchodovaných produktů společnosti Nasdaq, uvedla, že burzovně obchodované dluhopisy umožňují investovat do netradičních aktiv při zachování transparentnosti regulovaného trhu. [3b]

CBDC, Regulace

Zpráva Čínské lidové banky o technologii blockchain a jejich nadcházející CBDC

Čínská lidová banka zřejmě zvažuje využití technologie blockchain k pohonu CBDC pro digitální jüan. Tato mince, známá také jako digitální renminbi nebo digitální RMB, je již nějakou dobu ve fázi beta testování.

Di Gang, zástupce ředitele Institutu digitálních měn Čínské lidové banky, však nedávno představil rozsáhlou zprávu o technologii blockchain. Stalo se tak na „18. výročním celosvětovém zasedání Mezinárodního finančního fóra (IFF)“ dne 5. prosince.

Jejich CBDC je zcela centralizovaná záležitost. Je tedy zvláštní, že Čína zvažuje použití blockchainu. [4a]

Japonský finanční regulátor může v roce 2022 navrhnout legislativu omezující vydávání stablecoinů

Podle deníku The Nihon Keizai Shimbun (Nikkei), jednoho z největších světových finančních novin a subjektu, který stojí za akciovým indexem Nikkei 225, navrhne japonská Agentura pro finanční služby (FSA) v příštím roce legislativu omezující vydávání stablecoinů pouze na bankovní a převodní společnosti. Teoreticky by to zabránilo subjektům, jako je Tether (USDT), který nepůsobí jako banka a je regulován pouze na Britských Panenských ostrovech, obchodovat s japonskými zákazníky.

Nově navrhovaná pravidla by se však týkala pouze některých emitentů stablecoinů. Například emitent USD Coin (USDC) Circle plánuje stát se kryptobankou registrovanou ve Spojených státech. Zatímco emitenti stablecoinů fungují pouze jako soukromé společnosti, jsou obvykle vyňati z finančního výkaznictví, auditu nebo regulačního dohledu, což vedlo k pozoruhodným spekulativním tvrzením, že Tether nemusí mít dostatečné rezervy na podporu USDT.

Kromě toho plánuje FSA také zpřísnit předpisy v oblastech, jako je prevence převodů výnosů z trestné činnosti, ověřování identity uživatelů a hlášení podezřelých transakcí jak pro vydavatele stablecoinů, tak pro poskytovatele peněženek. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet
Hodnocení článku :
     

Míšo díky za přehled. Ne každý má čas sledovat a pročítat několik zdrojů naráz, o případných problémech s cizím jazykem nemluvě.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: