Novoroční analýza BTC – co nás čeká v roce 2020?

0
(0)
Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.

Máme zde Nový rok a s tím i příležitost k bilancování uplynulého roku a jak by se nám mohlo dařit v tom nastávajícím roce 2020.

Situace v letech 2018 a 2019

Po spíše překvapivém poklesu až k hranici 3 100 USD v listopadu roku 2018, započal Bitcoin rok 2019 na ceně okolo 4 000 USD, což znamená, že jsme nyní vůči ceně z minulého roku přibližně o 40% v plusu. Na jaře roku 2019 jsme po rychlém průrazu předchozího supportu v úrovni 6 000 USD stoupali až k úrovni 14 000 USD, čímž se vytvořilo cenové high roku téměř na dvojnásobku aktuální ceny. Od té doby se stále nacházíme v down-trendu, který se zdá opět směřovat k dlouhodobému supportu 6000. Průběh ceny nápadně připomíná situaci z roku 2018, avšak s tím podstatným rozdílem, že nyní jsme technicky v relativně dobrém zisku oproti minulému roku.

Aktuální stav

Momentálně se pohybujeme u lokální resistance 7 200 USD a stále platí má predikce z 27.12.2019, kdy očekávám korekci na úroveň 7 700 USD, resp. 8 200 USD a poté pokles k 6 000 USD, resp. 5 600 USD, kde se nachází SMMA100 na weekly grafu. Pokles na dynamickou resistanci SMMA200 v úrovni 3 800 USD by smazal předchozí cenové zisky, kterých jsme dosáhli v minulém roce.

Co nás čeká v roce 2020

V polovině již současného roku 2020 nás čeká tzv. halving, což je snížení odměny těžařům na polovinu. Podobně, jako když dojde k omezení produkce ropy na polovinu (tj. klesne nabídka), tato událost byla v historii Bitcoinu vždy provázena odpovídajícím navýšením ceny. Další věc, který by mohla BTC “hrát do karet” je nadcházející ekonomická recese a s tím i spojená snaha ochránit finanční prostředky. Banky krachují, firmám se nedaří (čti akciím/fondům/trustům), cihlou zlata se špatně platí v obchodě a Bitcoin se nám za poslední 3 roky zhodnotil více jak sedminásobně. Další velmi důležitý fakt, který občas prochází bez povšimnutí, je že hashrate Bitcoinu je nyní historicky největší, zatímco cena paradoxně klesá. Zároveň byl implementován Lighting Network, řešící problém škálovatelnosti Bitcoinu, který si lze zjednodušeně představit jako další vrstvu nad blockchainem, umožňující vyšší propustnost transakcí za nižší poplatky.

Indikátory

Na přelomu roku se nám na indikátoru RSI zformoval prodejní signál, což je zajímavá situace, kdy vlivem svátků nedošlo ke korekci a zároveň bychom teoreticky mohli poklesnout již nyní. Pokud cenový support odolá, stále je pravděpodobný scénář korekce a poté stále očekávám alespoň retest dlouhodobého supportu 6 000 USD, před zahájením nového bull runu v roce 2020.

Závěr

Kam až býci cenu v polovině roku vyženou, se špatně odhaduje na rok dopředu, ale vše nasvědčuje tomu, že bychom mohli zaznamenat nové cenové rekordy. Vzhledem k fundamentální a technické analýze BTC na pozadí nadcházející ekonomické recese, si myslím, že není nereálné, abychom viděli i cenu 30 000 – 55 000 USD v roce 2020.

Co číst dále?

Jaké kryptoměny mají v roce 2020 největší potenciál k růstu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Spaik

Ehm..a ta anylyza je kde?

pinďa

Už vidím jak nějaký Jouda magnát při finanční krizi strká svůj majetek do bitcoinu či jiné kryptoměny aby uchránil svůj majetek při finanční krizi ….. a hned vidím v dáli jak Novogratz a jemu podobné velryby po Joudově vložení majetku to hned začali BTC dumpovat a mastit si ruce přitom svém prodeji jak jim to Joudové aby uchránili svůj majetek tak napumpovali Novogratz a spol začali krvavou lázeň svými prodeji btc za desítky tisíc co vlastní (krize ne krize )..Nechápu jak někdo může mít takové naivní názory a fakt si myslet že jak nastane krize že magnáti budou utíkat do btc aby uchránili své majetky když moc dobře vědí že na druhé straně čekají velryby tipu Novogratze , Anthonyho Papillona či jiných kteří mají na účtech desítky tisíc btc aby je vzápětí mohli prodat a jen vyčkávají na dobrou cenu a jim bude u prde*le nějaká krize když vydělají při dobré ceně kterou jim tam Joudové napumpuji při krizi .

E15

Ty seš mi ale nějakej chytrej čéče ;-). Velryby vydělávají hlavně na Joudech, co draze kupují a levně prodávají. Kdyby takoví Joudové neexistovali, tak by takové velrybí podnikání nebylo dlouhodobě možné… Ale hlavně: Pokud bude klima přijetí BTC příznivé, není možné ho dumpovat do nekonečna, to je snad zřejmé (stejně jako není možný nekonečný růst) a dlouhodobě cena prostě poroste (otázka je “jen”: jak vysoko, jak rychle a za jakých výkyvů). Představa, že se budeme na věky věků plácat mezi 3 a 20ti tisíci, přičemž budou velryby permanentně obírat drobné střádali, když jim vždy prodají BTC za 15tis, aby je od nich následně za 5tis koupili zpět, mi připadá hrozně naivní ;-). Samozřejmě nelze vyloučit, že klima příznivé nebude a skončíme na 1000 USD a nebo níže, ale zatím tomu nic nenasvědčuje :-).

Zee Prime

Já bych se hodně divil, kdybysme letos zkusili otestovat ATH. 30-55.000$ je hodně velké sci-fi.

Ferrero Rocher

Utopie.To spis budeme testovat 4-5k 🙂

spot_img