NFT ve hře Minecraft od Microsoftu a Enjin

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Hráči, kteří rádi hrají Minecraft, budou moci do hry přenést NFT (non-fungible token) založené na blockchainu. Společnosti Microsoft a Enjin vydaly NFT kompatibilní s Minecraft, aby oslavily Mezinárodní den žen a dívek ve světě vědy.

Minecraft a NFT

Minecraft je dnes nejpopulárnější hrou a od jejího uvedení od studia Mojang Studios tvůrci prodali více než 200 milionů kopií. Podle oznámení jsou nejnovější položky založené na blockchainu určeny k „prosazování žen ve vědě a technologii“. Firma Enjin vysvětlila, že program využívá nejnovější NFT k odměňování „inkluzivního chování“.

„Posouváme partnerství vpřed, jsme rádi, že můžeme při příležitosti 6. mezinárodního dne žen a dívek ve vědě spolupracovat s Microsoftem, a to pomocí hry Azure Space Mystery – vzdělávací iniciativy, která uděluje speciální digitální odznaky založené na platformě Enjin.”

Bryana Kortendick, viceprezidentka pro provoz a komunikaci v Enjin, vysvětlila, že vzdělávání dává lidem sílu:

„Vzdělání je klíčem k posílení postavení nové generace inovátorů. Enjin je hrdý na to, že spolu se společností Microsoft vytváří příležitost pro slučování virtuálních světů, sbližování digitálních komunit a oslavuje ženy ve vědě a technice“

Hra s názvem Space Mystery rozšiřuje předchozí hry Azure Mystery Games (Mystery Mansion a Maya Mystery).

Síť Mymetaverse

Space Mystery v zásadě umožňuje lidem jít na misi na pomoc Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a Enjin říká, že účastníkům pomáhají „prominentní evropské vědkyně“.

Po dokončení výzvy hráči získají QR kód Enjin Beam, který distribuuje vlastní NFT Learner Badger z kolekce Azure Heroes.

Zatímco Learner NFT má nekonečnou zásobu, tokeny přijaté během této události budou obsahovat umění, které už nikdy více nebude k dispozici. To umožňuje nová funkce varianty tokenu speciální edice, která byla vyvinuta společností Enjin.

Learner NFT byly integrovány do hry Minecraft a držitelé odznaku získají exkluzivní přístup do „Mymetaverse Minecraft Network“.

Aby vše fungovalo, vývojáři využili plugin Enjincraft, který byl upgradován, aby distribuoval NFT. Chcete-li na serveru používat odznaky, je potřeba si propojit peněženku Enjin, což je aplikace, do které lze ukládat NFT Azure Heroes.

Závěr

Je fakt, že ženy ve vědě měly dlouhou dobu horší podmínky. Někde se i v dnešní době stále objevují posměšky, že ženy na to nemají. Hrajete Minecraft? Zaregistrovali jste tuhle iniciativu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: