NFT umění Beepla za 1 USD shodilo decentralizované tržiště

5
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Umělec Beeple, který prodává svá NFT umělecká díla na decentralizovaných tržištích, před nedávnem způsobil totální výpadek MakersPlace. Beeple způsobil výpadek provozu snížením ceny svých uměleckých děl na pouhý jeden americký dolar.

Shozené decentralizované tržiště

Americký umělec Beeple, který již prodal několik digitálních děl za kryptoměny, před nedávnem způsobil shození decentralizovaného tržiště MakersPlace. Beeplova tvorba se obecně prodává za několik milionů amerických dolarů, o víkendu se však rozhodl povolit prodej omezené edice za 1 USD.

Beeplova limitovaná edice děl za symbolický jeden americký dolar způsobila raketový nárůst zájemců, kteří shodili celý web tržiště MakersPlace. Každý, kdo byl v té době přihlášen k webu, byl zařazen do slosování o prodej zbývajících děl. Většina ze 105 děl však stále zůstává neprodaná.

O výpadku informovalo decentralizované tržiště MakersPlace, které se i zároveň omluvilo za omezený provoz stránek. Podle MakersPlace provoz webových stránek v době uvedení děl překročil odhady, což vedlo k dominovému efektu, který shodil celý web.

„Vzhledem k bezprecedentnímu objemu provozu a požadavkům na poslední chvíli, které jsme nezohlednily trpí Náš web některými systémovými problémy. Pokračujeme na opravě problémů…“

NFT umělec Beeple

Beeple v minulosti prodal několik svých děl v hodnotě několika milionů USD. Například jeho NFT sbírka nazvaná Crossroad byla prodána anonymnímu kupci za neuvěřitelných 6 600 000 amerických dolarů.

Není proto divu, že o díla amerického umělce je mezi sběrateli digitálního umění zájem. Velmi populární umělec Beeple tak svoji limitovanou sbírkou jednoduše shodil tak malé tržiště, jako je MakersPlace.

Závěr

Beeple v současné době pracuje na edici The 5000 Day Selects, která obsahuje několik stovek snímků. Kvůli obavám z výpadku se bude sbírka děl prodávat prostřednictvím tomboly.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: