Německo vystupuje proti Libře

0

Německá vláda připravuje schválení navrhované blockchain strategie, která má údajně blokovat projekty, jako je kryptoměna Libra od Facebooku. Ke schválení by mělo dojít ještě v září letošního roku.

Anti – Libra

Podle vyjádření v deníku Spiegel schválí německá spolková vláda svoji strategii blockchainu, která byla ohlášena již v červnu letošního roku. I když je tento krok signálem k tomu, že se chce Německo stát součástí rozvíjejícího se globálního hospodářství, vládou řízený „Bundes-chain“ by mohl Libře vystavit stopku nejen v Německu, ale možná i v celé Evropě.

Thomas Heilmann

Thomas Heilmann, představitel středopravicové Křesťansko-demokratické unie (CDU) tvrdí, že německá legislativní koalice již připravila a schválila dohodu, podle které má dojít k zabránění rozjezdu jakéhokoli soukromého stablecoinu. Heilmann k této skutečnosti uvedl:

„Ekonomika doposud odváděla skvělou práci v boji proti krizím a inflaci prostřednictvím opatření centrálních bank. Jakmile na trhu dominuje poskytovatel digitální měny, bude to pro konkurenty docela obtížné.“

Zdá se, že úřady podporují spíše vytvoření digitální měny podporované státem, běžící a fungující v řetězci Bundes-chain. Navrhovaná blockchain strategie, kterou představilo Německo, zahrnuje i vytvoření rámce pro krypto startupy v zemi. Na základě vyjádření portálu Bitcoinist, spustila v Německu již v květnu roku 2019 společnost Bitbond první regulovaný security token offering (STO).

Na základě sdělení Heilmanna doufají německé úřady v to, že blockchain strategie pomůže místním krypto startupům využívat výhody oproti jejich zahraničním konkurentům. O tom, jak bude státní Bundes-chain nahlížet na soukromé účastníky, existuje jen málo informací.

Evropa proti Libře?

Jak uvedl kryptoanalytik  Alex Krüger, je vcelku možné, že i ostatní země Evropy začnou kopírovat německý postoj k rozvíjejícímu se kryptoprůmyslu a technologii blockchain.

twittertwitter

zdroj: twitter.com

Německo se tak přiřadilo k rostoucímu seznamu zemí, které se snaží blokovat kryptoměnu Libra od Facebooku.

Závěr

V pátek 13. září přišel s prohlášením francouzský ministr financí Bruno Le Maire a uvedl, že jeho země bude usilovat o blokování Libry v Evropě. Z vyjádření obou zemí je tedy patrné, že Libra je chápána jako hrozba pro evropskou hospodářskou suverenitu.

Podobný krok již probíhá i v Číně, kde Čínská státní banka zintenzivňuje úsilí o spuštění projektu digitálního juanu v zemi. I v tomto případě se jedná o kroky čínské vlády zaměřené proti měně Libra.

Mezitím však Libra Association pokračuje v intenzivní práci a spřádá plány na spuštění svého projektu. Nedávno asociace požádala o platební licenci u švýcarských regulačních orgánů.

Co číst dále?

USA a Velká Británie ztrácejí v závodě kryptoměn

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na