Německo vystupuje proti Libře

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Německá vláda připravuje schválení navrhované blockchain strategie, která má údajně blokovat projekty, jako je kryptoměna Libra od Facebooku. Ke schválení by mělo dojít ještě v září letošního roku.

Anti – Libra

Podle vyjádření v deníku Spiegel schválí německá spolková vláda svoji strategii blockchainu, která byla ohlášena již v červnu letošního roku. I když je tento krok signálem k tomu, že se chce Německo stát součástí rozvíjejícího se globálního hospodářství, vládou řízený „Bundes-chain“ by mohl Libře vystavit stopku nejen v Německu, ale možná i v celé Evropě.

Thomas Heilmann

Thomas Heilmann, představitel středopravicové Křesťansko-demokratické unie (CDU) tvrdí, že německá legislativní koalice již připravila a schválila dohodu, podle které má dojít k zabránění rozjezdu jakéhokoli soukromého stablecoinu. Heilmann k této skutečnosti uvedl:

„Ekonomika doposud odváděla skvělou práci v boji proti krizím a inflaci prostřednictvím opatření centrálních bank. Jakmile na trhu dominuje poskytovatel digitální měny, bude to pro konkurenty docela obtížné.“

Zdá se, že úřady podporují spíše vytvoření digitální měny podporované státem, běžící a fungující v řetězci Bundes-chain. Navrhovaná blockchain strategie, kterou představilo Německo, zahrnuje i vytvoření rámce pro krypto startupy v zemi. Na základě vyjádření portálu Bitcoinist, spustila v Německu již v květnu roku 2019 společnost Bitbond první regulovaný security token offering (STO).

Na základě sdělení Heilmanna doufají německé úřady v to, že blockchain strategie pomůže místním krypto startupům využívat výhody oproti jejich zahraničním konkurentům. O tom, jak bude státní Bundes-chain nahlížet na soukromé účastníky, existuje jen málo informací.

Evropa proti Libře?

Jak uvedl kryptoanalytik  Alex Krüger, je vcelku možné, že i ostatní země Evropy začnou kopírovat německý postoj k rozvíjejícímu se kryptoprůmyslu a technologii blockchain.

twittertwitter

zdroj: twitter.com

Německo se tak přiřadilo k rostoucímu seznamu zemí, které se snaží blokovat kryptoměnu Libra od Facebooku.

Závěr

V pátek 13. září přišel s prohlášením francouzský ministr financí Bruno Le Maire a uvedl, že jeho země bude usilovat o blokování Libry v Evropě. Z vyjádření obou zemí je tedy patrné, že Libra je chápána jako hrozba pro evropskou hospodářskou suverenitu.

Podobný krok již probíhá i v Číně, kde Čínská státní banka zintenzivňuje úsilí o spuštění projektu digitálního juanu v zemi. I v tomto případě se jedná o kroky čínské vlády zaměřené proti měně Libra.

Mezitím však Libra Association pokračuje v intenzivní práci a spřádá plány na spuštění svého projektu. Nedávno asociace požádala o platební licenci u švýcarských regulačních orgánů.

Co číst dále?

USA a Velká Británie ztrácejí v závodě kryptoměn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře