Nelegální těžba Bitcoinu = pokuta!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Velký humbuk se odehrál v jednom jaderném výzkumném středisku v Rusku. V uzavřeném městě Sarov se jeden ze zaměstnanců rozhodl těžit na jednom ze zdejších superpočítačů Bitcoin (BTC). Za nelegální těžbu následovala tučná pokuta.

Jaderné středisko Sarov

Na základě informace od zpravodajského střediska Meduza ze dne 27. září byla zaměstnanci uložena pokuta 450 000 rublů za pokus těžby Bitcoinu na zdejším superpočítači. V přepočtu se jedná přibližně o částku 7 000 dolarů nebo 160 000 Kč.

Sarov je městečko, které leží asi 230 mil východně od Moskvy. Jedná se o uzavřené město, neboť je ruským centrem pro výzkum jaderných zbraní.

Soud, který zasedal 17. září, vydal rozsudek nad zaměstnancem, který ve středisku pracoval jako technik. Zaměstnanec byl nakonec usvědčen z nezákonného přístupu k počítačovým informacím a porušení pravidel pro jejich ukládání.

Ačkoli se pokuta může zdát vysoká, tento muž mohl dopadnout ještě daleko hůře. Ve hře bylo například i obvinění ze špionáže, což by v takto specifickém a střeženém zařízení znamenalo dlouholetý pobyt za mřížemi.

Další případy

Toto není samozřejmě jediný případ, kdy se někdo pokoušel nelegálním způsobem zbohatnout na těžbě kryptoměn.

Podobný případ se odehrál například v Arménii, kde obvinění čelila jedna zdejší IT společnost. Podle tvrzení Arménské národní bezpečnostní služby tato společnost do jedné z vodních elektráren nainstalovala zařízení na těžbu kryptoměn. V průběhu 1,5 roku tak měla nezákonně spotřebovat 1,5 milionu kilowatthodin elektřiny v přepočtu za více než 150 000 dolarů.

V květnu tohoto roku zase vyšetřovaly čínské úřady v provincii S‘-čchuan místní bitcoinové těžební farmy. Tyto farmy měly být údajně postaveny nelegálně a více než 30 000 strojů, které se ve farmách nacházely, byly údajně vyrobeny bez oficiálního souhlasu místní vlády.

Závěr

Podobné aféry se ovšem nevyhýbají ani našim končinám. Velmi známý je například případ poslance Tomáše Vymazala, který je členem České pirátské strany. Pan Vymazal měl totiž v poslaneckém bytě nainstalováno několik zařízení na těžbu kryptoměny ZCash. Když celá věc vyplavala na povrch, pan Vymazal věnoval kompletní výdělek na charitu a za své jednání se omluvil. Inu jak se říká – s poctivostí nejdál dojdeš.

Co číst dále?

Analytik, který předpověděl úterní pád, očekává růst na 12 000 $ za BTC

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře