Největší hrozba pro Bitcoin dle Willyho Woo

5

Známý kryptoanalytik Willy Woo se zamýšlí nad tím, zda mohou institucionální investice negativně ovlivnit cenovou situaci kolem Bitcoinu, stejně jak se to stalo u zlata.

Willy Woo

foto
zdroj: bitcoinexchangeguide.com
  • populární kryptoanalytik, v kryptoměnách působí od roku 2013
  • občasně přispívá články do Forbesu či CoinDesk
  • nepravidelně se objevuje ve webových přenosech a na různých konferencích
  • má přes 100 tisíc sledujících na svém twitterovém účtu @woonomic
  • je partnerem ve společnosti Adaptive Capital

 

Úvahy

Na svém twitterovém účtu zveřejnil Willy Woo myšlenku, která již delší dobu znepokojuje mnoho bitcoinových investorů.

twitter
zdroj: twitter.com

Willy Woo ve svém tweetu naznačil, že hlavním důvodem, proč se komodita zlato chová z obchodního hlediska mizerně už sto let, je to, že existuje na:

„kontrolovaném trhu s několika velkými hráči, kteří ovládají koncentrovanou nabídku.“

Ačkoliv se ukázalo, že Bitcoin má neotřesitelnou síť a cenovou aktivitu, která se vždy vrátí do příjemného normálu, existuje zde jedna hrozba, která by mohla mít negativní dopad na cenovou akci Bitcoinu.

Ve svém tweetu Willy Woo toto riziko pojmenoval:

„Pravděpodobně největším rizikem pro bitcoinový sen je koncentrace mincí do několika rukou, budou to noví bankéři.“

twitter
zdroj: twitter.com

Volatilita

Tato teorie se běžně šíří v kryptokruzích a celá řada obyčejných lidí se obává, že institucionální investice nakonec povedou k centralizaci a ke snížení či tlumení volatility Bitcoinu.

Je pravdou, že valná většina investorů je přitahována právě cenovými výkyvy Bitcoinu a věří, že to vše je součástí „magie“ při investování do tohoto kryptoaktiva. Pokud by ovšem cenová situace na Bitcoinu začala kopírovat zlato, je vcelku možné, že řada investorů by jednoduše o Bitcoin ztratila zájem a mnozí by se k BTC uchýlili jako k uchovateli hodnoty.

Uchovatel hodnoty nebo prostředek výměny

Začátkem tohoto roku byla ze strany Diar Research zveřejněna zpráva, ze které vyplývá, že instituce po celou dobu roku 2018 shromažďovaly Bitcoin. Docházelo k tomu zejména v listopadu 2018, kdy Bitcoin dosáhl na svá celoroční minima. A protože množství mincí je omezeno na 21 milionů a řada drobných investorů své mince dlouhodobě drží, představuje tato dlouhodobá akumulace BTC ze strany institucí výzvu.

Podpora distribuce

Woo se zamýšlí nad tím, jaký druh měnové politiky by byl nejlepší pro podporu distribuce a dochází k závěru, že zajímavým řešením je 49letý Jubilejní cyklus odpuštění dluhu z babylonského období.

Do diskuze na Twitteru se poté zapojilo několik followerů. Populární kryptoanalytik Dave the Wave navrhl, že zvýšenou distribuci podporují tržní cykly. Další z followerů @less_is_a_lot navrhl, že řešením je deflační měna, která může ve skutečnosti fungovat jako prostředek směny. Dále uvedl, že Bitcoin není ničím jiným, než

„složitým spekulativním aktivem, které bohatí používají k sání bohatství od hloupých a chamtivých.“

Závěr

Někteří respondenti rovněž navrhli, že je třeba přijmout jasnou fiskální politiku, ve které by byli velcí držitelé Bitcoinů zdaněni variabilní sazbou v závislosti na množství Bitcoinů, které drží. Follower @davidegallo naznačil, že taková daň by podpořila průnik Bitcoinu do skutečné ekonomiky a tím i jeho oběh a distribuci.

Willy Woo tak předkládá zajímavou otázku, která bude i nadále nabývat na důležitosti s tím, jak institucionální investoři budou zvyšovat své angažování v kryptosvětě.

Co číst dále?

Paxos spouští kryptoměnu, která bude kryta zlatem. Jak to bude fungovat?

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LakatsohihovadPablo72Kokršpanělapokalypsa Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
apokalypsa
Host
apokalypsa

to říkám pořád ,že korporatní prachy nenažraných kapitalistů nejsou žádná spása a pohřbí celý ten váš užasný BTC.. protože už ovládají svět..prachy,prachy,prachy,žádná revoluce nebude jen další nástroj zm*dů jak okrádat lidi a upevnovat svou moc a majetky.. tak snad se na téhle vlně ještě fets napakuju taky.. 😀

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

To jsou nesmysli kdyby btc ztratila volatilitu ztratil by se zájem o něj , btc by měl stejnou volatilitu jako akcie a akcie mají daleko menší volatilitu jako kryptoměny a ztratili se o ně zájme ? .Pokud btc zmenší volatilitu bude to pro btc daleko větší výhra než ted protože volatilita brzdí masové přijetí obchodníky přijímat btc ve svých e-shopech či kamenkách. Tak zas spíš jen nějaký zoufalec který chce poškodit btc ve svém tweetu aby nahnal své ovečky na altcoiny .

Pablo72
Host
Pablo72

Já nevim, tady se vytvořilo něco revolučního, na co vlci nemůžou.. a pak se zvou vlci na večeři… 🙂

hovad
Host
hovad

A že přes 70% všech vytěžených Ethereum mají velryby ve svých peněženkách už nikdo neřeší každý se zaměřuje jen na bitcoin protože bitcoin bere altcoinu procenta z trhu tak je třeba bitcoin zdiskreditovat .

Lakatsohi
Host
Lakatsohi

No jiste,tak to dopadne vzdycky a se vsim,ze se to bohatstvi koncentruje do urcite uzke skupinky lidi,BTC neni vyjimka.