Kryptotrhy v červených číslech – Bitcoin pod 10 000 USD

4
cena, bitcoin, trh

Po převážně býčím týdnu pro většinu kryptoaktiv se medvědi o víkendu rozhodli trochu ukázat. Skok zpět na čtyři cifry pro Bitcoin stáhl s sebou zpátky dolů většinu altcoinů, protože trh opustilo více než 10 miliard dolarů.

Trh klouže dolů

Pokles vedl k tomu, že celková kapitalizace trhu klesla na cca 260 miliard amerických dolarů. Denní objem také klesl z více než 70 miliard dolarů v pátek na 50 miliard dolarů k dnešnímu dni.

Bitcoin inicioval tento trend, jelikož se nepodařilo udržet hladinu nad 10 000 USD. Podle Tradingview Bitcoin dosáhl hodnoty kolem 9 850 USD a mírně se zotavil, aby se nakonec mohl obchodovat za 9 940 USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i u nás. 

Sestupný trojúhelníkový vzorec je jasně definován a analytici předpovídají pohyb ceny v obou směrech.

Po více než dvou měsících nijak zajímavého pohybu obchodníci očekávají větší dynamiku na trhu. Je pravděpodobné, že zítřejší spuštění Bakktu může vyvolat tolik potřebnou dynamiku, na kterou obchodníci dávno čekají.

Altcoiny opět trpí

Minulý týden byla obnovena naděje, že některé z altcoinů, konkrétně Ethereum, se začaly pohybovat nezávisle. ETH je od minulého víkendu stále o 17 procent výše, ale cena začala opět klouzat. Ostatní altcoiny na tom nejsou o mnoho lépe.

Ripple se po zdařilém růstu vrací zpět pod 0,28 USD a Stellar po velmi vydařeném týdnu opět padá s cenou. Červeně se ukazují také EOS, Binance Coin, Cardano, IOTA a další.

Závěr

Dominance Bitcoinu se drží na 70%, což opět upevňuje pozici této hlavní kryptoměny. Tyto poklesy cen naznačují, že bychom se mohli brzy dočkat nějakého překvapení. Vidíte to zeleně nebo červeně?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále

Patrick Byrne investuje do Bitcoinu, zlata a stříbra

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
FeroLakatsohiSkoč pod vlakSkoč mi na Cara Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

ETH je od minulého víkendu stále o 17 procent výše , JO řekni to hodlerům ty šašku jaký jim ETH udělal krásný zisk i když nakupovali ETH za 300 a výš .

Skoč pod vlak
Host
Skoč pod vlak

Sám jsi šašek, každý hodler si za takovou ztrátu může sám a nemá právo brečet,když se rozhodl pro tuhle investiční politiku ..

Fero
Host
Fero

Skocit pod vlak,ano ono tem hodlerum ani nic jinyho pomalu nezbyde.Prej HODL gang mozna tak holdgangbang !

Lakatsohi
Host
Lakatsohi

Ja to tady uz ctu jen pro pobaveni – jeden den klesne dominance BTC o 2% a hned tu pisete o alt season a za dva dny zase o bear marketu.