Kryptoměny prý nekonkurují zlatu

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Jak uvedla Catherine Raw, COO Barrick Gold, která je největší společností v těžbě zlata na světě, nemyslí si, že by kryptoměny konkurovaly zlatu. Debata o konkurenci zlata a digitálního zlata – Bitcoinu probíhá v těchto kruzích již mnoho let a ještě to tak určitě nějakou dobu zůstane.

Catherine Raw

foto
zdroj: linkedin.com
  • v letech 2003-2006 pracovala ve společnosti Merrill Lynch jako analytik
  • v letech 2006 – 2015 pracovala jako vedoucí investic ve společnosti BlackRock, globální společnosti pro správu investic
  • v roce 2015 nastoupila do společnosti Barrick Gold jako viceprezidentka pro obchodní výkon
  • v dubnu 2016 byla jmenována CFO a od ledna roku 2019 vykonává funkci COO pro Severní Ameriku

 

Barrick Gold Corporation  logo

  • největší společnost na světě v těžbě zlata
  • sídlo v Torontu, Ontario, Kanada
  • těžební provozy se nacházejí v Argentině, Austrálii, Kanadě, Chile, Dominikánské republice, Papui-Nové Guinei, Peru, Saúdské Arábii, Tanzanii, Spojených státech a Zambii
  • více než 75 % veškeré produkce zlata pochází z amerického regionu
  • kromě zlata se společnost zaměřuje i na těžbu stříbra a mědi

Fortune

Catherine Raw přednesla své připomínky na největším ženském mezinárodním summitu Fortune, kde mimo jiné uvedla:

„Velmi hmatatelná povaha zlata je to, co pro něj udržuje zvláštní místo. Takže zlato bude mít vždy hodnotu, ať už je cena jakákoli. Nevím, ale nebude nulová. Zatímco kryptoměna může být nulová – to je rozdíl.“

Raw dále uvedla, že dokud se zlato používá při výrobě šperků a elektronických zařízení, bude mít vždy hodnotu. Raw rovněž připustila, že kryptoměny narušují tradiční trh a poukázala na rostoucí trendy v kryptografickém průmyslu.

Raw naznačila, že je to šance pro „zlatý“ průmysl upoutat pozornost těch, kteří jsou více nakloněni kryptoměnám.

Mladí investoři

Catherine Raw rovněž vyslovila naději, že „zlatý“ průmysl bude schopen přilákat zpět mladé investory ve věku 20 – 40 let, kteří v současné době upřednostňují kryptoměny před zlatem. V souvislosti s touto skutečností připustila, že v současné době je odbyt zlata především na indickém a čínském trhu a mezi nakupující patří také instituce a centrální banky.

Raw dodala, že mezi mladší skupinou investorů převládá dojem, že investice do zlata je pro staré. K tomuto dodala:

„Myslím, že zlatý průmysl má hlavu v písku tím, že nevyužil měnící se demografický vývoj. Mou ambicí je v průběhu času vidět, jak je zlatý průmysl využíván i mladší demografickou skupinou.“

Závěr

Na počátku tohoto měsíce oznámila turecká istanbulská banka pro zúčtování, vypořádání a úschovu (Takasbank) svou platformu pro obchodování s fyzickým zlatem založenou na blockchainu.

Tento nový projekt nazvaný BiGA si klade za cíl, umožnit lidem převádět fyzické zlato uložené na burze Borsa Istanbul Stock Exchange (BIST) prostřednictvím digitalizovaných zlatých jednotek na blockchainu.

I když mnozí tvrdí, že zlato a kryptoměny si nekonkurují nebo že kryptoměny ani zlatu konkurovat nemohou, opak je pravdou. Jedná se o dvě samostatná průmyslová odvětví, ve kterých se točí velké sumy peněz. A už jen z tohoto důvodu je konkurence mezi oběma odvětvími obrovská.

Co číst dále?

7 tipů jak překonat emoce při obchodování a uspět

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img