Kryptokomunita se bouří kvůli skandálu v Deutsche Bank

3.4
(25)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptokomunita upozorňuje na jeden z posledních případů pochybení jedné z největších finančních institucí, kdy Deutsche Bank závažně selhala v dodržování předpisů.

Skandály se nevyhýbají ani velkým bankám

Největší německé bance byla nedávno nařízena povinnost zaplatit pokutu ve výši 150 milionů USD za „závažné selhání v dodržování předpisů“ ve vztahu ke známému obchodníkovi a nyní odsouzenému Jeffreymu Epsteinovi.

Podle zpráv CNBC státní finanční regulátoři státu New York udělili bance pokutu 150 milionů dolarů za nabídku bankovních služeb pravomocně odsouzenému člověku za finanční trestný čin, přestože si byli vědomi jeho předchozích obvinění.

V dohodě, podle které se banka dohodla na vyplacení odškodnění, regulátoři poukazují, že vedoucí pracovníci banky věděli o dlouhé historii obvinění a odsouzení Epsteina za sexuální zločin na Floridě. V roce 2007 byl obviněn z navštěvování nezletilé prostitutky.

Podezřelé obchody a výběry ve výši 800 000 USD

Deutsche Bank měla Epsteinovi pomoci se správou jeho nelegálně vydělaných peněz a jejich převodem do zahraničí. Evidovány jsou také pravidelné podezřelé výběry hotovosti v celkové výši 800 000 USD. Dodnes ale není jasné, kolik Epsteinových peněz banka celkem spravovala.

Epstein byl přítel s prezidentem Donaldem Trumpem i s bývalým prezidentem Billem Clintonem, což podporovalo populární teorii spiknutí, která zpochybňuje legitimitu jeho údajné sebevraždy ve vězeňské cele.

Wall Street má také máslo na hlavě

Kryptokomunita často poukazuje na dvojí metr v případě korupce a podvodů ve velkých finančních institucích, vzhledem k opakujícím se útokům na kryptoměny a spojování kryptoměn s trestnou činností a s praním špinavých peněz.

Velké banky však často pomáhají ve financování terorismu a především s praním špinavých peněz. Komunita poukázala na několik významných obvinění jako je např. údajné praní špinavých peněz z prodeje drog v Mexiku ze strany HSBC, nebo případ, kdy JPMorgan byla shledána vinnou z praní špinavých peněz v několika skandálech.

Závěr

Jestliže někdo hovoří o skutečnosti, že kryptoměny výrazně znesnadňují boj proti praní špinavých peněz, je potřeba si také připomenout fakt, že ani fiat měny nejsou bez poskvrny. Například za zbraně, drogy a podporu terorismu se platí především v hotovosti.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 25

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mirek Dušín
Hodnocení článku :
     

Deniso, číst vaše články je pro mne radost a potěšení. Srozumitelné, logické, pěkná čeština. Držím Vám palce a s potěšením budu sledovat Vaši kariéru.

Pavel

jdete do preele. Trump neni a nebyl jeho pritel. Ovsem Bill C, to je jine kafe. 22 letu v Lolita expresu. A take Tom Hanks. Trump nikdy neletel a nikdy nebyl na jeho party… pro nepisete lidi, co s nim opravdu letali. Princ A z jiste royal rodiny… napriklad…

Pšenička

Trump nebyl přítelem Epsteina, existuje jedna dost stará společná fotka, to je všechno. Oproti tomu Bill Clinton se v Lolita Expresu proletěl celkem 27x. Šíříte lži, udejte se sami Cemperovi.

spot_img