Krypto se může pro banky stát bezpečným útočištěm

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Jak se ekonomika pomalu začíná rozpadat, banky začínají hledat další řešení na ochranu svých rezerv. Několik bank po celém světě, např. v Rusku nebo Koreji, již začalo hromadit BTC do svých rezerv, ale jak dlouho to bude trvat, než jej budou mít všechny? Pojďme se podívat na to, co se právě teď děje po celém světě a proč si myslíme, že banky brzy začnou hromadit krypto.

Světová ekonomika klopýtá

Když koronavirus neustále způsobuje paniku a nejistotu, nelze říci, co bude dál. Právě teď americká federální rezerva tiskne biliony dolarů na podporu ekonomiky a lidé si začínají všímat, že věci jsou neobvyklé.

Nejen to. V mlze ekonomického shutdownu se zdá, že akcie a trh jsou funkční i v rozporu s tím, co si myslíte, že by se mohlo nebo mělo stát. I když byste si mysleli, že velké podniky jsou závislé na hotovosti, zdá se, že trh čerpá bez ohledu na situaci. Je zřejmé, že se jedná o problém, když se v Americe zastavila většina peněžního toku a trh stále čerpá.

Konkrétně se jedná o neustálý tisk amerického dolaru, který se jemně stává stále méně a méně oceňovaným. Pokud byste se zeptali většiny zemí v Evropě a Asii, daly by americký dolar pryč.

Krypto by se mohlo stát celosvětově nejlépe akceptovanou měnou

Je to dlouhé předvídání, ale postupem času a s novými branami by se krypto mohlo pomalu vplížit do centra pozornosti. Ačkoli nebudeme znát plný dopad této celosvětové krize. Někteří spekulují, že tento dopad by mohl vést spirálu světové ekonomiky do další deprese.

Vzhledem k tomu, že Amerika již ztrácí půdu na celosvětovém vlivu, nebylo by těžké vidět, jak se oblasti světa, jako je EU a východní Asie, přesouvají na vyspělejší měny pro přeshraniční osídlení a lepší zabezpečení jejich velkých rezervních struktur.

Tyto měny by mohly vypadat jako navrhovaná Libra nebo Zuckbuck. Nebo to může vypadat jako Čínou navrhovaný stablecoin. Se šířením koronaviru však o těchto projektech stále méně slyšíme, protože svět zavírá oči před jejich neustálým vývojem.

Bitcoiny v budoucnosti

To vše za předpokladu, že se svět bude nadále vzdalovat od tradičních měn, jako je fiat. Už víme, že země jsou unavené z amerického dolaru, takže takhle by to mohlo vypadat.

Jak trh roste pro krypto a svět začíná otevírat nové cesty pro investice, BTC se stane vzácnějším a konkrétnějším. Přesto se díky tomu změny, které budou implementovány do jádra BTC, stanou velmi vzácnými a vlády začnou pomalu manipulovat s těžebními zařízeními, aby získaly kontrolu. To samozřejmě způsobí mocenský boj, který by mohl vyhrát kdokoli. V ideálním případě by těžba zůstala decentralizovaná, ale o tom rozhodne celý svět.

V případě, že těžba BTC zůstane decentralizovaná, mohl by BTC být jako stabilní měna pro rezervy i vlády. Velká sídla budou převedena z regionálně používaných měn na BTC a poslána pomocí šifrovaných bran přes zabezpečené uzly. Bitcoin se v podstatě stane zlatem budoucnosti. Vzácný, spolehlivý a vyhledávaný. Bude to nesmírně užitečné, pokud se v příštích 100 letech přesuneme do vesmíru.

Co když si svět vybere fiat

Existuje další strana argumentu, a to je to, co když si svět vybere fiat?

V nejpravděpodobnějším scénáři svět pravděpodobně fiat nevybere. Pokrok je příliš rychlý, než abychom se mohli spolehnout na zastaralý peněžní systém. Myšlenka fiat se stane hloupou, jak se svět stává bohatším, nové planety jsou obývány a počet obyvatel neustále roste.

Fiat je prostě příliš pomalý, aby nám umožnil jako postupujícím bytostem jít vpřed. Nakonec to bude muset být nahrazeno vhodnějším řešením, aby vyhovovalo našim, neustále se pohybujícím životům a financím.

Závěr

Nebude čas nechat peníze ležet. Musí být aktivní, živé a schopné pohybu rychlostí lidstva. Musí se vyrovnat našemu tempu. Pravděpodobně tedy svět přijme kryptoměny jako hlavní, celosvětovou měnu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

již začalo hromadit BTC do svých rezerv, ale jak dlouho to bude trvat, než jej budou mít všechny? – rekl bych to asi takto – nemuzou je mit vsechny.pokud nekdo premysli zcela logicky svoje btc ci jine krypto meny si necha prevect do kryptopenezenky.jen blazen by je nechal nekde na burze kdyz ma moznost koupit kryptopenezenku za par kacek.spise me udivuje me kolik lidi necha btc na burze – blazni.na nejakym virtualnim ucte – proboha proc??

spot_img