Blíží se „kříž smrti“ na grafu BTC – je důvod se bát?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Regulační úřad v Singapuru schválil licence pro čtyři digitální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Velmi užitečnou pomůckou při určování směru vývoje ceny Bitcoinu bývají klouzavé průměry (MA). Vzájemné vztahy mezi krátkodobými a dlouhodobými MA mohou fungovat jako potvrzení trendových změn z medvědích na býčí nebo naopak.

Crypto Welson

Známý kryptonadšenec a analytik @CryptoWelson ve svém twitterovém příspěvku zdůraznil, že „kříž smrti“ mezi krátkodobými a 200denními klouzavými průměry je možná blíže, než si myslíme. Ve svém příspěvku sdělil:

„V denních grafech se objevuje možný kříž smrti. Pokud by k němu došlo, mohl by mít za následek další medvědí trh a masivní zhroucení.

Je zásadní, aby se BTC pro trvalý býčí trh zlomil nad 200 MA! Budu vás všechny informovat.“

graf
zdroj: twitter.com

I když zde není stanovené časové období pro krátkodobý MA, na první pohled se jeví jako 40 nebo 50denní MA. Dalším důležitým momentem, který nelze ignorovat, je to, že cena je poměrně hluboko pod 200denní MA, což je dalším medvědím signálem. Vzájemný vztah mezi cenou a jejími klouzavými průměry často naznačuje aktuální cenový trend.

Minulé případy „kříže smrti“

V minulosti došlo celkem ke třem případům křížení mezi výše uvedenými MA. Tak se pojďme podívat na to, co to udělalo s cenou Bitcoinu.

8. dubna 2014

První případ, kdy se toto medvědí křížení objevilo, byl den 8. dubna 2014.

Již po dvou dnech však začala cena stoupat, aby nakonec 1. června udělala býčí kříž. Zde také cena dosáhla na své maximum, což znamenalo zvýšení o 53 % z cenové hladiny v době medvědího kříže.

Cena dosáhla 200denního MA dne 16. dubna, ale byla odmítnuta. Druhý pokus již byl ale úspěšný a cena se vyšplhala nad MA, kde se pohybovala až do začátku srpna.

graf
zdroj: beicrypto.com

21. srpna 2014

Po medvědím kříži ze dne 21. srpna se cena začala okamžitě propadat. Po celou dobu se držela pod linií 200denní MA. K pokusu o proražení této linie došlo sice v listopadu 2014, ale tento pokus byl zamítnut.

graf
zdroj: beicrypto.com

Jakmile cena dosáhla linie 200denní MA, došlo k odrazu a poklesu ceny až na minimum 171,68 USD dne 14. ledna 2015. Tato hodnota představuje od doby medvědího kříže pokles ceny o bezmála 68 %.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

30. března 2018

Poslední případ, kdy došlo ke křížení mezi krátkodobými a dlouhodobými MA, nastal dne 30. března 2018. Zajímavostí v tomto případě je, že ačkoli se jednalo o kříž medvědí, krátce po zkřížení vzrostla cena o více než 50 %.

graf
zdroj: beicrypto.com

Po tomto oživení ovšem následoval sešup dolů. Ten trval několik měsíců, s výjimkou oživení v červenci a začátkem září, a vyvrcholil nejnižší cenou 15. prosince 2018, kdy se Bitcoin obchodoval za 3 191 USD.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

Nesmíme opomenout ani ten fakt, že za toto období se cena Bitcoinu dostala dvakrát nad linii 200denní MA. Tento pohyb up ovšem netrval dlouho a v obou případech pak velmi brzy následoval pohyb down.

Závěr

I když jsme se doposud setkali se třemi medvědími kříži, cena se pokaždé chovala trochu jinak. O něco lepším prediktorem směru trendu se zdá být 200denní MA, neboť až na dva fakeouty po kříži v roce 2018 naznačil správně směr trendu.

Takže zatímco MA, jejich vztah k sobě samým a cena, mohou být nápomocné při určování směru trendu, jejich předpovědi nejsou vždy správné. Pro přesnější výsledky bychom je měli použít v kombinaci s jinými ukazateli a obchodními vzory.

Co číst dále?

USA: Sněmovna v lednu vyzpovídá Zuckerberga na téma Libra

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře