Czechia
5,017
Počet nakažených koronavirem v ČR

Blíží se „kříž smrti“ na grafu BTC – je důvod se bát?

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinbase oznamuje dvě nové investice ve snaze rozšířit ekosystém Etherea • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Tim Draper: Po pandemii se lidé začnou masově zajímat o Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Tradiční finanční...

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini přidává podporu tokenu BAT • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Velmi užitečnou pomůckou při určování směru vývoje ceny Bitcoinu bývají klouzavé průměry (MA). Vzájemné vztahy mezi krátkodobými a dlouhodobými MA mohou fungovat jako potvrzení trendových změn z medvědích na býčí nebo naopak.

Crypto Welson

Známý kryptonadšenec a analytik @CryptoWelson ve svém twitterovém příspěvku zdůraznil, že „kříž smrti“ mezi krátkodobými a 200denními klouzavými průměry je možná blíže, než si myslíme. Ve svém příspěvku sdělil:

„V denních grafech se objevuje možný kříž smrti. Pokud by k němu došlo, mohl by mít za následek další medvědí trh a masivní zhroucení.

Je zásadní, aby se BTC pro trvalý býčí trh zlomil nad 200 MA! Budu vás všechny informovat.“

graf
zdroj: twitter.com

I když zde není stanovené časové období pro krátkodobý MA, na první pohled se jeví jako 40 nebo 50denní MA. Dalším důležitým momentem, který nelze ignorovat, je to, že cena je poměrně hluboko pod 200denní MA, což je dalším medvědím signálem. Vzájemný vztah mezi cenou a jejími klouzavými průměry často naznačuje aktuální cenový trend.

Minulé případy „kříže smrti“

V minulosti došlo celkem ke třem případům křížení mezi výše uvedenými MA. Tak se pojďme podívat na to, co to udělalo s cenou Bitcoinu.

8. dubna 2014

První případ, kdy se toto medvědí křížení objevilo, byl den 8. dubna 2014.

Již po dvou dnech však začala cena stoupat, aby nakonec 1. června udělala býčí kříž. Zde také cena dosáhla na své maximum, což znamenalo zvýšení o 53 % z cenové hladiny v době medvědího kříže.

Cena dosáhla 200denního MA dne 16. dubna, ale byla odmítnuta. Druhý pokus již byl ale úspěšný a cena se vyšplhala nad MA, kde se pohybovala až do začátku srpna.

graf
zdroj: beicrypto.com

21. srpna 2014

Po medvědím kříži ze dne 21. srpna se cena začala okamžitě propadat. Po celou dobu se držela pod linií 200denní MA. K pokusu o proražení této linie došlo sice v listopadu 2014, ale tento pokus byl zamítnut.

graf
zdroj: beicrypto.com

Jakmile cena dosáhla linie 200denní MA, došlo k odrazu a poklesu ceny až na minimum 171,68 USD dne 14. ledna 2015. Tato hodnota představuje od doby medvědího kříže pokles ceny o bezmála 68 %.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

30. března 2018

Poslední případ, kdy došlo ke křížení mezi krátkodobými a dlouhodobými MA, nastal dne 30. března 2018. Zajímavostí v tomto případě je, že ačkoli se jednalo o kříž medvědí, krátce po zkřížení vzrostla cena o více než 50 %.

graf
zdroj: beicrypto.com

Po tomto oživení ovšem následoval sešup dolů. Ten trval několik měsíců, s výjimkou oživení v červenci a začátkem září, a vyvrcholil nejnižší cenou 15. prosince 2018, kdy se Bitcoin obchodoval za 3 191 USD.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

Nesmíme opomenout ani ten fakt, že za toto období se cena Bitcoinu dostala dvakrát nad linii 200denní MA. Tento pohyb up ovšem netrval dlouho a v obou případech pak velmi brzy následoval pohyb down.

Závěr

I když jsme se doposud setkali se třemi medvědími kříži, cena se pokaždé chovala trochu jinak. O něco lepším prediktorem směru trendu se zdá být 200denní MA, neboť až na dva fakeouty po kříži v roce 2018 naznačil správně směr trendu.

Takže zatímco MA, jejich vztah k sobě samým a cena, mohou být nápomocné při určování směru trendu, jejich předpovědi nejsou vždy správné. Pro přesnější výsledky bychom je měli použít v kombinaci s jinými ukazateli a obchodními vzory.

Co číst dále?

USA: Sněmovna v lednu vyzpovídá Zuckerberga na téma Libra

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

3 KOMENTÁŘE

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JakeE15Lofas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lofas
Host
Lofas

At už se to zhroutí chci Bitcoin pod 1K stačilo by i na 2K .

E15
Host
E15

Chci bitcoin nad 50K, stačilo by i 30K 😀

Jake
Host
Jake

Já bych potřeboval nárůst tak na 11k eur a pak propad tak na 3k 🙂

Nejnovější články

08.04.20 [Přehled trhu] + BTC a NASDAQ – Býci na obou frontách k závěru dne polevili

Bitcoin se již dostal nad 7 300 USD a dá se říci, že roste téměř všechno. Světové trhy znovu...

[Večerní souhrn článků] • Coinbase oznamuje dvě nové investice ve snaze rozšířit ekosystém Etherea • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

07.04.20 Technická analýza EOS a LINK – Bulls to vyhnali za poslední 2 týdny výrazně nahoru!

V dnešní analýze se podíváme na LINK a EOS. Jejich růst ode dna vzbuzuje pozornost stejně jako Bitcoin. Na grafu vidíme jehlu pro bulls. Vítejte...

Tradiční obchodníci projevují rostoucí zájem o kryptoměny

Zpravodajská platforma Acuiti ve svém nedávném průzkumu odhalila, že tradiční obchodníci a společnosti projevují rostoucí zájem o kryptoměny a technologii s ní spojenou. Zpráva dále...

Prezident České lékařské komory varuje před experimentálním „promořením populace“ Covid-19

Na včerejší tiskové konferenci vláda České republiky sdělila, že má v plánu již postupně začít rozvolňovat opatření proti šíření koronaviru. Prezident ČLK na tyto...

Doporučujeme

Prezident České lékařské komory varuje před experimentálním „promořením populace“ Covid-19

Na včerejší tiskové konferenci vláda České republiky sdělila, že má v plánu již postupně začít rozvolňovat opatření proti šíření koronaviru. Prezident ČLK na tyto...

[Polední zprávy] • Tim Draper: Po pandemii se lidé začnou masově zajímat o Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Tradiční finanční trhy se během posledních několika...

Bývalý vedoucí pracovník Goldman Sachs se přesouvá i do BTC a očekává ekonomickou katastrofu

Raoul Pal, bývalý šéf prodeje hedgeových fondů v Evropě ve společnosti Goldman Sachs, se připravuje na ekonomické problémy. V dlouhodobém horizontu Pal očekává, že mnoho...

[Polední zprávy] • Bitcoin prorazil psychologickou hranici 7 000 USD • Blockchainové firmy se spojují na vývoji anonymní testovací aplikace na koronavirus • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo. TRHY V době psaní tohoto článku, Bitcoin prorazil...