Je Bitcoin v „bodu zlomu“ ?

3
(36)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Velkolepá imploze nebo vážný rival dolaru? Americká investiční banka Citi říká, že Bitcoin nyní hraje o všechno.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy. Můžete si zde koupit také Bitcoin během vteřin pomocí platební karty.

Společnost Citi vydala novou zprávu, zkoumající stav přední kryptoměny, jež se údajně nachází v bodu zlomu, z něhož jsou pouze dvě východiska. Stane se BTC preferovanou měnou pro provádění mezinárodního obchodu, nebo utrpí naprostou implozi ceny?

Americká investiční banka tvrdí, že Bitcoin v současné době prochází masivní transformací, podporovanou společností Tesla, která vsadila 1,5 miliardy dolarů na digitální aktivum. Také MasterCard pracuje na plánech, které umožní milionům zákazníků provádět platby pomocí kryptoměn.

Překážky vs. příležitosti

Citi, když popisovala, proč je bitcoinová příležitost tak obrovská, poukázala na to, jak digitální měny centrálních bank a stablecoiny získávají na síle, což znamená, že by je společnosti a spotřebitelé mohli začít využívat v příštích letech.

Analytici se domnívají, že rychlá povaha bitcoinových plateb spolu se skutečností, že transakce jsou sledovatelné, znamená, že mají potenciál být pravidelně využívány pro přeshraniční platby.

Na obzoru však existují i hrozby. USA může znervóznět, pokud by BTC podkopal dolar, regulace by byla nevyhnutelná. Poptávka po kryptoměně se také může snižovat, jak se začíná zlepšovat ekonomické prostředí. Experti Citi dodali:

„Existuje spousta rizik a překážek, které brání pokroku BTC. Zvažování těchto potenciálních překážek oproti příležitostem však vede k závěru, že Bitcoin je v bodu zlomu.“

Mezi další výzvy samozřejmě patří skutečnost, že BTC používá hodně elektřiny a síť dokáže zpracovat pouze asi pět transakcí za sekundu.

Závěr

Po poněkud mizerném obchodním víkendu, kdy Bitcoin v neděli klesl až na 43 241,62 USD, se největší kryptoměna na světě začala v pondělí odrážet. V době psaní tohoto článku se za posledních 24 hodin jeho hodnota zvýšila o 7,7 % a Bitcoin tak dosáhl k 48 155,80 USD. Co myslíte, je korekce u konce? A nebo je to jen začátek oné zmiňované „imploze“?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 36

Buď první kdo článek ohodnotí

28 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: