IOTA uvádí první decentralizovaný a autonomní trh

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Nezisková organizace IOTA Foundation, která stojí za vývojem kryptoměny známé jako IOTA, spustila první decentralizovaný a autonomní průmyslový trh na světě.

IOTA a Industry Marketplace

Toto průmyslové tržiště, nesoucí název Industry Marketplace, bude kombinovat prvky technologie distribuované knihy IOTA, neměnné protokoly auditu a standardy eCl @ ss, strojově čitelné smlouvy a integrovaný decentralizovaný systém identity.

Tyto funkce jsou považovány za velmi vyspělé i samostatně. Ve vzájemném spojení pak poskytují platformu, která nabízí bezpečné platby a bezpečnou komunikaci pro celé průmyslové prostředí. Dále zajišťují autentičnost všech účastníků a umožňují decentralizovanou výměnu.

Jedná se o první decentralizovaný, autonomní, virtuální trh na světě, který byl vytvořen konsorciem předních světových akademiků, normalizačních orgánů a podniků včetně německých IoT startup Neoception a WeWash, prvního inovačního ramena největšího evropského výrobce domácích spotřebičů, BSH Hausgeräte a mnoha dalších. Tento společný projekt má výrazně urychlit průmyslovou automatizaci a interakci komerčních strojů.

Ředitel partnerského managementu IOTA Foundation, Holger Köther, k dané věci uvedl:

„Industry Marketplace připravuje cestu pro bezpečný automatizovaný obchod ve výrobním sektoru.“

IOTA je po celou dobu projektem, o kterém se věřilo, že je schopen revolucionizovat způsob práce technologie a způsob, jakým s ní lidé budou navzájem působit. Tento nejnovější vývoj představuje významný krok k prokázání, že taková tvrzení nebyla neopodstatněná.

Průmysl 4.0

Nová generace průmyslové automatizace, známá jako Průmysl 4.0, se kvapem blíží a spolu s ní uvidí svět velké změny. Zařízení budou obsahovat nejen informace o majetku, ale také proaktivní rozhodovací a optimalizační algoritmy, které umožní chování orientované na cíl.

Zařízení, fungující v režimu Průmysl 4.0, lze považovat za autonomní nezávislé hospodářské subjekty, které spolupracují podle zásad tržního hospodářství. Výsledkem bude zcela nová forma spolupráce, kde by mnoho různých firem pracovalo spolu navzájem. Podle vize IOTA Foundation by to bylo nejen na vnitrostátní, ale i na celosvětové úrovni.

Spojením technologie distribuované knihy se zavedenými standardy a otevřeně vyvinutými specifikacemi bude Industry Marketplace průkopníkem Průmyslu 4.0 a vytvoří platformu pro ekonomiku věcí.

IOTA
zdroj: blog.iota.org

Industry Marketplace bude sloužit jako dodavatelská a průmyslově neutrální platforma, která automatizuje obchod s fyzickým a digitálním zbožím a službami.

Thorsten Kroke, vedoucí oddělení digitálních procesů a standardů eCl @ ss, řekl:

„Průmyslový trh je navržen tak, aby vyřešil současné problémy kolem vývoje společného standardního jazyka pro autonomní komunikaci mezi stroji.

Toto je základní aspekt průmyslu 4.0, kde bezpečná výměna dat bez ztráty klíčových informací pro rozhodování, je základním požadavkem.“

Budoucnost

Industry Marketplace je výrazným krokem vpřed směrem k rozvoji technologie budoucnosti a k naplnění vize IOTA Foundation. Jedná se pouze o první krok na časové ose tohoto projektu. Protože byl projekt vyvinut jako iniciativa s otevřeným zdrojovým kódem, vyzývá nadace kohokoli, aby se zdarma připojil a stal se účastníkem tohoto trhu.

Podniky tak nyní mohou získat více zkušeností s technologií distribuované účetní knihy a učit se, jak nejlépe využívat svůj potenciál. Ve spolupráci s podniky bude vytvořen průmyslový standard pro decentralizovanou výměnu dat a služeb.

Závěr

Jak uvádí webové stránky projektu, případy využití průmyslového trhu se neomezují pouze na průmysl zpracovatelský, ale jeho konceptu lze využít ve všech průmyslových odvětvích, která vyžadují automatizaci. Patří sem například inteligentní města, mobilita a připojená vozidla, energetika a další.

A co si myslíte vy, vážení čtenáři Kryptomagazínu, opravdu povede v budoucnu Industry Marketplace k novému pokroku?

Co číst dále?

21.09.19 Technická analýza IOTA/USD – Zatím ve znamení růstu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře