Hrajte podle pravidel, jinak vás zavřeme – americká prokurátorka na adresu kryptoměn

4.1
(18)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká generální prokurátorka Letitia James doporučila všem členům kryptoměnového průmyslu, aby dodržovali veškerá pravidla a zdržovali se tak nelegálních aktivit. Prokurátorka vydala také několik doporučení pro investory.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy. Lze nakupovat i vaší kartou.

Hon na podvodníky

Ve svém pokračujícím úsilí o ochranu newyorských investorů vydala tento týden newyorská generální prokurátorka Letitia James varování pro všechny investory, kteří hodlají nakupovat kryptoměny. Podle jejích slov jsou kryptoměny extrémně rizikové.

Nejdříve vydala upozornění pro investory, kde naléhá na extrémní opatrnost při investování do digitálních aktiv. Poté prokurátorka vydala varování pro členy kryptoměnového odvětví, aby dodržovali pravidla, jinak hrozí trestní odpovědnost.

Letitia James ve své nedávné zprávě také uvedla, že její kancelář ukončila nezákonné činnosti společností Bitfinex a Tether v New Yorku. Kryptoměnové společnosti se v minulém týdnu zavázaly uhradit škodu státu ve výši 18,5 milionů amerických dolarů. Letitia James uvedla:

„V případě společnosti Tether společnost falešně uváděla, že každý z jejich stablecoinů byl plně podporován americkými dolary v rezervě. Tether nepravdivě hlásil podporu tokenů a o pohybu stovek milionů dolarů mezi těmito společnostmi, aby ukryl pravdu o obrovských ztrátách společnosti Bitfinex.“

Generální prokurátorka Letitia James dále dodala:

„Nebudeme váhat zakročit proti každému, kdo poruší zákon. Posíláme jasnou zprávu celému kryptoměnovému odvětví, že máte hrát podle pravidel, nebo vás zavřeme.“

Podle současného zákona se všichni kryptoobchodníci, prodejci a poradci musí zaregistrovat u úřadu pro ochranu investorů, pokud chtějí podnikat ve státě. Osoby, které se nezaregistrují, čekají občanskoprávní a trestní sankce.

Závěr

Podvodníci se objevují v kryptoměnovém průmyslu poměrně často a kazí tak pověst celému odvětví. Při nákupu kryptoměn je tak obezřetnost na místě. Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: