[Hot news] Ruská vláda rezignuje – Bitcoin roste na ceně

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navrhl demisi vlády, aby tak vytvořil prostor pro změnu ústavy. Politická změna v Rusku tak vyeskalovala k růstu Bitcoinu. 

Krok prezidenta ruské federace způsobil novou vlnu politické nestability v zemi, kde Rusko bude muset bojovat o sestavení nové vlády. Putin dále navrhl ústavní změny. Mnoho lidí tak vidí jednání prezidenta jako krok k prodloužení svého funkčního období v roli prezidenta. Novým premiérem by se mohl stát starosta Moskvy, Sergej Sobjanin.

Prezident navrhuje vytvoření Státní Dumy, která by umožňovala prezidentovi více pravomocí. Putinova vláda trvá déle než 20 let, dokonce i déle než u některých nejvýznamnějších ruských vůdců.

Zprávy o krizi vlády se okamžitě promítly do ceny Bitcoinu na jedné z předních ruských kryptoburz, Exmo, která obchodovala Bitcoin za cenu přes 9000, zatímco celkové ceny zůstávají okolo 8 800 USD (dle KMP).

Ačkoliv Rusko v posledních několika letech zažívalo růst průmyslu a prosperity, lidé se často obraceli ke kryptoměnám, konkrétně Bitcoinu jako zajištění proti ekonomické nejistotě nebo slabé národní měně.

Závěr

Nejen nejistota v Rusku, ale po celém světě se jeví ve skutečnosti jako skvělá chvíle pro příznivce BTC. Rusko kromě toho hostí v chladnějších oblastech několik těžebních farem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře