Hahn Air vydává letenky na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Binance zahájila spolupráci s firmou Swipe na vydávání platebních karet • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Jak dnešního dne oznámila ve své tiskové zprávě německá letecká společnost Hahn Air, stává se první leteckou společností na světě, která vydává letenky pomocí technologie blockchain.

Spolupráce s Winding Tree

Prodej letenek pomocí technologie blockchain je umožněn díky spolupráci společnosti Hahn Air s decentralizovanou platformou pro cestovní ruch Winding Tree.

Vůbec prvními cestujícími, kteří využili tyto letenky, se stali vedoucí oddělení prodeje v Hahn Air Frederick Nowotny, zakladatel Winding Tree Maksim Izmaylov a CIO ve Winding Tree Davide Montali.

foto
zdroj: hahnair.com

Frederick Nowotny uvedl, že ve společnosti Hahn Air neustále zkoumají nové technologie, a proto jsou hrdí na to, že nyní mohou prokázat svou technickou schopnost vydávat letenky Hahn Air pomocí technologie blockchain. Rovněž pak vyzdvihl spolupráci s Winding Tree, která je nejuznávanější společností, pokud jde o distribuci cestovního inventáře v blockchainu. Frederick Nowotny dále k technologii blockchain dodal:

„Naším cílem je prozkoumat a sledovat příležitosti, které tato technologie nabízí pro distribuci cestovního ruchu, i když rozšířené přijetí je stále vizí budoucnosti.“

Maksim Izmaylov

Maksim Izmailov pak dále sdělil, že i když technologie blockchainu je v současné době takřka výhradně spojována s Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, má i velký potenciál pro všechna průmyslová odvětví.

Dále na adresu blockchainu uvedl, že vůbec nepochybuje o tom, že tato technologie bude mít v příštích desetiletích obrovský dopad na všechny oblasti hospodářství a obchodu.

K technologii blockchain a ke spolupráci se společností Hanh Air následně Maksim Izmaylov dodal:

„My ve Winding Tree věříme, že blockchain bude mít schopnost, stejně jako NDC, zásadně změnit tvář distribuce cestování. Díky širokým znalostem, inovativnímu přístupu a bezkonkurenční síti je Hahn Air pro nás ideálním partnerem.“

Výhody blockchainu

Společnost Hahn Air je tak díky platformě Winding Tree schopna evidovat cestovní inventáře, spravovat žádosti o rezervaci a samozřejmě i přijímat platby, jakmile je proces rezervace dokončen.

Za letenky pak můžete zaplatit v hotovosti, kreditní kartou nebo případně i v kryptoměně. Přijímáno je Ethereum nebo token LIF.

LIF
zdroj: coinmarketcap.com

K výhodám blockchainu při procesu rezervace letenky patří:

  • letecké společnosti, cestovní společnosti a distribuční systémy se mohou snadno připojit a vyměňovat si transakce
  • všichni účastníci trhu mohou mezi sebou přímo interagovat a provádět transakce bez zprostředkovatelů, čímž se snižují náklady
  • je 100% bezpečný
  • všechny potřebné informace jsou uloženy v decentralizované účetní knize, která je ověřena miliony zdrojů, a proto ji nelze změnit ani s ní manipulovat.

Závěr

Technologie blockchainu v poslední době stále častěji promlouvá do oblasti cestovního ruchu. V říjnu získala společnost Zamna 5 milionů dolarů na zprovoznění automatizace letištních bezpečnostních kontrol pomocí technologie blockchain a biometrie.

Začátkem listopadu se zase anglická cestovní kancelář Alternative Airlines spojila se společností Utrust za účelem usnadnění plateb pomocí kryptoměn. V tomto konkrétním případě se jedná o Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), DigiByte (DGB) a nativní token Utrust (UTK).

Co číst dále?

Kolik BTC je potřeba na odchod do důchodu do 5 let?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře