Grayscale: Více než 25 % amerických investorů vlastní Bitcoin

5
(7)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Investiční společnost Grayscale Investmestments v nedávném průzkumu uvádí, že zhruba každý čtvrtý americký investor drží Bitcoin. Více než polovina dotázaných investorů také uvedla, že na kryptotrh vstoupila v posledním roce.

Grayscale: Investorů do krypta přibývá

Navzdory několika velkým poklesům v letošním roce se Bitcoinu stále daří a letošní rok tak může Bitcoin považovat za velmi úspěšný. Růst adopce kryptoměn také potvrzuje poslední průzkum investiční společnosti Grayscale.

Podle průzkumu více než jedna čtvrtina dotázaných amerických investorů uvedla, že již vlastní BTC. Z této skupiny investorů také 46 % uvedlo, že drží ve svém portfoliu Ethereum a 44 % uvádí, že vlastní Dogecoin.

Analytici společnosti Grayscale uvádějí, že spuštění bitcoinového ETF sehrálo klíčovou roli ve vzestupu přijetí bitcoinu. Průzkumu se zúčastnilo mimo jiné 1 000 respondentů ve věku 25 až 34 let. Generální ředitel společnosti Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, prohlásil:

„Výsledky studie Bitcoin Investor Study z roku 2021 potvrzují, že více investorů vidí v přidávání bitcoinů a digitálních měn do svých investičních portfolií dlouhodobou hodnotu.“

Není také žádným tajemstvím, že kryptoměny volili do svých portfolií spíše mladí investoři. Průzkum také uvádí, že téměř 60 % všech účastníků má zájem o kryptoměnové investice, což naznačuje, že procento vlastníků digitálních aktiv by se mohlo nadále zvyšovat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 101 USD dle KMC.

Závěr

Ve Spojených státech amerických nadále pokračuje rostoucí trend adopce kryptoměn. Některé americké státy jsou dokonce pro okamžité přijetí BTC připravené. Celý průzkum Bitcoin Investor Study si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Budeme také rádi, pokud se přidáte na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: