Google Trends hlásí – bitcoinová nuda

0
google, žáby, počítač

Jak vyplývá z údajů služby Google Trends, dosáhl Bitcoin (BTC) v tomto týdnu čtyřměsíčního minima. Ačkoli je jeho cena v tomto období stabilnější, než kdykoli předtím (pohybuje se v pásmu kolem 10 000 dolarů), objevuje se tento dotaz (Bitcoin) na Googlu čím dál tím méně.

Nízká popularita

Podle služby Google Trends, která analyzuje trendy ve vyhledávání na Googlu, je v současné době termín Bitcoin nejméně populární od konce dubna letošního roku.

I přesto, že se cena Bitcoinu drží nyní nad hladinou 10 000 dolarů a na konci dubna byla jeho cena pouze 4 100 dolarů, nepřitahuje tato skutečnost zvýšený mainstreamový zájem, spíše naopak.

Google Trends

Google Trends využívá stupnici od 1 do 100, kde číslo 1 udává nejmenší zájem o vyhledávané slovo a číslo 100 zájem historicky nejvyšší. Hodnotu 100 získal Bitcoin na konci června, a to v souvislosti s tím, že dosáhl svého letošního maxima ve výši 13 800 dolarů. Nyní se nachází na hodnotě 38 (vyhledávání za posledních 12 měsíců), což značí podprůměr a nudu.

graf
zdroj: Google Trends

2004-2019

Velice zajímavý pohled na graf nás čeká tehdy, pokud se podíváme na analýzu vyhledávání slova Bitcoin od roku 2004 do současnosti. V roce 2017 zaznamenala tato kryptoměna svůj poslední bull run a vyšplhala se až k hranici 20 000 dolarů. V této době udává Google Trends ve vyhledávání slova Bitcoin maximální hranici 100 bodů.

graf
zdroj: Google Trends

Současný zájem o vyhledávání slova Bitcoin na Googlu je takřka na minimu a dosahuje pouze hodnoty 8.

graf
zdroj: Google Trends

Závěr

Ve srovnání s prosincem, kdy byla tato nejpopulárnější kryptoměna na svých maximech, zajímá v současné době slovo Bitcoin necelou desetinu lidí. Jak je tedy patrné, vyhledávání kolísá v souladu s kolísáním ceny Bitcoinu. Vyhledávání slova prudce vzrostlo od počátku dubna, kdy začala cena Bitcoinu stoupat z hodnoty kolem 3 500 dolarů. Od poloviny srpna letošního roku zůstává cena Bitcoinu stabilně kolem 10 000 dolarů a jeho vyhledávání na Googlu klesá.

Co číst dále?

ECB snížila úrokové sazby na rekordní minimum – jak nás to ovlivní a co s tím?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na