Goldman Sachs a další banky na Wall Street zkoumají půjčky kryté BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Několik předních amerických bank, včetně Goldman Sachs, údajně zkoumá využití Bitcoinu jako zástavy pro poskytování půjček institucím.

Tři až šest měsíců

Podle plánu se zúčastněné banky nebudou angažovat na spotových trzích s kryptoměnami, ale zaměří se především na produkty, jako jsou futures a další syntetické nabídky kryptoměn, sdělili tři lidé zasvěcení do plánu.

Podle těchto zdrojů by produkt mohl být realizován za tři až šest měsíců.

„Pravděpodobně jsme o půjčkách krytých BTC hovořili s půl tuctem velkých bank. Některé z nich jsou v kategorii příštích tří až šesti měsíců a některé jsou vzdálenější. Zajímavé je, že některé z těchto bank použijí k poskytnutí úvěru vlastní rozvahu. Jiné to budou syndikovat,“

– uvedl jeden ze zdrojů.

V podstatě je cílem plánu vypůjčit si list z typu třístranných repo obchodů, kdy se peníze půjčují prodejem cenných papírů, aby se později odkoupily prostřednictvím agenta třetí strany.

Goldman Sachs se chce připojit k dalším úvěrovým institucím, jako jsou Silvergate a Signature, které již oznámily své plány nabízet hotovostní půjčky kryté Bitcoinem.

Coinbase by mohla nabízet služby úschovy

Pokud jde o poskytování služeb úschovy, jako možné subjekty, které podpoří plán na poskytování služeb úschovy, se objevily krypto burza Coinbase a společnost Fidelity Digital Assets.

Zdroje navíc poznamenávají, že realizace produktů zajištěných BTC položí základ pro další integrované služby prvotřídního makléřství digitálních aktiv v budoucnu. Kromě toho banky nižší úrovně údajně také uvažují o následování příkladu, aby mohly používat Bitcoin jako kolaterál.

Stojí za zmínku, že použití BTC jako kolaterálu se zdálo být slabinou pod administrativou Donalda Trumpa. Stalo se tak poté, co šéf Úřadu kontrolora měny (Office of the Comptroller of the Currency, OCC) Brian Brooks poznamenal, že tuto kryptoměnu lze přirovnat k hotovosti a banky; měly by ji proto používat k úschově.

Jedinečný výhled regulace kryptoměn ve Spojených státech by však mohl ztížit brzkou realizaci tohoto plánu.

Na pozadí tohoto vývoje směřoval Bitcoin k znovuzískání 58 000 USD, které by tvořilo klíčovou podpůrnou značku směrem k opětovnému získání 60 000 USD.

Závěr

Banky se začínají více a více ponořovat do kryptoměn. Teď už jde jen o to, zda je to dobrá nebo špatná zpráva. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: