Generální ředitel Binance vysvětluje, proč by Warren Buffet neměl investovat do kryptoměn

4.5
(10)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zhao nedávno ocenil Buffettovy investiční schopnosti poté, co si o něm přečetl knihu nazvanou Warren Buffett: Inside the Ultimate Money Mind. Kryptoměny by mu nedoporučil.

Warren Buffett

Buffett je legendárním investorem a kritikem Bitcoinu a kryptoměn v jedné osobě. V roce 2018 hovořil o Bitcoinu jako o jedu na krysy. Kryptoměnu mimo jiné nazval hazardem, pouhou hrou a žádnou investicí. Jeho pravá ruka miliardář Charlie Munger v květnu řekl, že Bitcoin je nechutný a odporuje zájmům civilizace.“ Na výročním setkání Berkshire přiznal, že úspěch BTC nenávidí.

Changpeng Zhao (CZ)

Changpeng Zhao je generální ředitel kryptoměnové burzy Binance. Jako takový je fanouškem Bitcoinu a zastáncem své burzy a nativní kryptoměny BNB. Jeho úsilí v kryptosvětě budí obdiv i pohoršení a svými rozhodnutími dokázal vybudovat největší kryptoburzu na světě.

Šéf kryptoburzy ocenil legendu

Zhao nedávno ocenil Buffettovy investiční schopnosti. Kniha, kterou si o něm přečetl, ho přivedla k názoru, že jsou si v něčem podobní. Buffett zřejmě není investor, který by rád diverzifikoval své portfolio. Zhao k tomu uvedl:

„Rád drží malé množství akcií, které dobře zná. A nechce diverzifikovat napříč stovkami akcií. To je velmi podobné mé osobní mentalitě. Držím pouze BNB a BTC. Nediverzifikuji se napříč různými krypto aktivy.

Kvůli jeho nediverzifikaci nemá rád bitcoiny ani kryptoměny. To je v pořádku. Nemusíme ho přesvědčovat.“

CZ navíc legendárního investora ocenil a dodal, že si ho váží, protože je super úspěšný.

Krypto by kupovat neměl

Šéf Binance byl dotázán, kdyby byl v místnosti s Buffettem, co by řekl Věštci z Omahy o tom, proč by měl investovat do kryptoměn. Zhao odpověděl:

„Nepřesvědčoval bych ho, aby investoval do kryptoměn. Myslím, že není nutné, aby každý musel investovat do kryptoměn. […]”

„Moje máma internet tolik nepoužívá a to je dobře. Internet je v pohodě. Moje máma je v pořádku,“ pokračoval šéf Binance. „Myslím, že je to v podstatě svobodný svět. Nemusíme všechny přesvědčovat, aby používali kryptoměny. Je to jen pro lidi, kteří chtějí používat kryptoměny.“

Zhao navíc řekl, že by se možná i bál, kdyby Warren Buffett začal kryptoměny používat. Uvedl:

„…Nemusí mít potřebné dovednosti nebo znalosti o tom, jak udržet své vlastní krypto v bezpečí.”

Závěr

Šéf kryptoburzy Binance vyjádřil názory, kterými klidní často až přehnaně afektované projevy kryptonadšenců. Sám říká, že považuje obranu burzy Binance, BNB a kryptoprůmyslu za své životní poslání. Nicméně dodává, na co se občas zapomíná. Žijeme ve svobodném světě a každý, kdo chce kryptoměny používat, tak je bude používat a kdo nechce, ten nebude.

Podobně platí, že kdo chce, může hodlovat Bitcoin; používat BTC k platbám za kafe; používat Ethereum na denní bázi; kupovat si třeba NFT; nebo jít pryč a využít zlaté investiční mince, akciové trhy…

Kdo krypto řešit nechce, nemusí a my to nikomu cpát taky nemusíme. Kryptoměny jsou populární, protože je lidé chtějí, ne proto, že někdo přišel a vysvětlil jim, co musí dělat. Analogicky to platí ve vztahu k jednotlivým segmentům kryptotrhu. To časté vzájemné vymezování by mohl opět nahradit střízlivější pohled na svět.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

Buffett je dlhodobý investor, a nie dlhodobý gambler. Prikúpenie “žrebu do lotérie” ku akciovému portfóliu nerieši diverzifikáciu rizika výnosu akciového portfólia, lebo BTC a spol. čoby žreby do lotérie, je iná samostatná “herná disciplína”.

VlastaKop

Přesně šéf burzy to asi neřekne na plnou hubu, žije přeci z poplatků, ale Buffet nepotřebuje gamblit. Má tak velký kapitál, že i pár procent mu bohatě stačí. Co by asi řekli akcionáři jeho fondu, kdyby mu tam lítali procenta sem tam -20, +50, -10 … ne to už se učit vážně nepotřebuje 🙂

Vojtech

👍

E15

Stejně jako ten šizuňk z Binance rafinovaně házíš BTC do jednoho pytle s ostatním kryptem a to je imho trochu mimo. Je Bitcoin a pak to ostatní. Bitcoin a nějaký hypervyčůraný Binance shitcoin, to je přece úplně nesrovnatelné. Nevidím důvod, proč by Buffet nemohl mít v protfoliu BTC, tak daleko už imho jsme (ale samozřejmě povinné to není – jen aby mu to investoři nakonec nevyčetli). Pokud jde o ostatní krypto, OK, nedivím se mu.

Fantom

Bitcoin je krypto. Je to leader, ale jiná liga to není 🙂 Tak trochu jako Bayern v Bundeslize, poslední roky vyhrává o parník, ale navždy to garantované není 🙂

E15

Na tom se neshodneme ;-)))

LHTS

V kvetnu jsem (jako zacatenik – obchodnik) chvili uvazoval o flippeningu (ETH udelalo neuveritelny procenta, rust kapitalizace…) a i proto prodelal. Po zhlednuti videa od Juraje Bednara (PoW x PoS) si uz to nemyslim. BTC je naprosto jedinecne deflacni aktivum, ktere nam ukaze, ze zit v deflacni ekonomice je mozne.

Fantom

Nevím jestli to je možné, ale minimálně je to velmi nepraktické. Mírně inflační ekonomika (1-2%) je ideální. Rozumně podporuje spotřebu, neničí úspory a také ponechává prostor pro spoření prostřednicvím dostupných úrokových měr. Dlouhodobě žádná společnost nežila v deflační ekonomice (krátodobě je tato spojena s největšími krizemi a propady životní úrovně) a i historicky dlouhá vazba na zlatý standard a obecně drahé kovy je inflační.

E15

0-0,5 % je ideální (byť centrální bankéři říkají, že to nejde tak přesně trefovat, proto prý cílí na ta 2 %).

spot_img