Eric Lombrozo: Bitcoin nebude v budoucnosti náhradou peněz

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

O tom, jestli digitální měny zaujmou místo fiatových měn se debatuje už nějaký ten čas. Dokonce i milionáři, jako je Elon Musk, souhlasí s tím, že Bitcoin odvádí lepší práci jako úložiště hodnoty než široce používané fiat měny. Právě z tohoto důvodu se miliony jednotlivců obrátily na bitcoiny.

Eric Lombrozo věří, že dominance bitcoinů je dočasná

Jiný názor na ně má Eric Lombrozo, zakladatel předního krypto podnikového softwaru Ciphrex. Lombrozo je toho názoru, že nejstarší a nejcennější kryptoměna se nikdy nepřemění v obecně přijímané úložiště hodnoty.

Tento bitcoinový minimalista, uvedl na svém Twitter účtu, že globální přijetí Bitcoinu je možné, protože představuje více prospěšnou náhradu oproti současnému finančnímu systému. To však nebude pokračovat do daleké budoucnosti, protože dále vysvětlil, že Bitcoin je pouze dočasným bezpečným přístavem, dokud nebude vytvořen jiný finanční model.

Lombrozo si myslí, že totéž platí pro mnoho dalších existujících blockchainů. V následujícím tweetu zmínil, že blockchainy jsou také únikem z normy.

Bitcoin jako prostředek k dosažení cíle

Nebylo by to poprvé, kdy se vynořila debata o stálosti Bitcoinu. Mnoho finančních odborníků a předních podnikatelů počítá s tím, že Bitcoin může být jednoduše prostředkem k dosažení cíle, nikoli však samotným cílem.

Od roku 2020 statistiky ukazují, že na světě máme desítky milionů uživatelů bitcoinů. Mějte na paměti, že toto číslo je výrazně podprůměrné. Bitcoin má navíc na své cestě mnoho překážek. Dlouhodobým problém jsou také regulace. Přední burzy jsou nuceny opustit mnoho zemí kvůli regulačním předpisům. A na druhé straně zde je volatilita bitcoinů.

Dalším pokusem o adopci krypta jsou digitální měny, jež by byly podporované vládou. Na tzv. CBDCs se již v některých zemích pracuje.

Závěr

Uprostřed mnoha předpokladů stojí za zmínku, že Bitcoin je stále v počátečním stádiu svého vývoje. A jeho vývojová fáze bude pravděpodobně pokračovat po dlouhou dobu. Ovšem to, aby Bitcoin zcela nahradil stávající peněžní model, by vyžadovalo ještě velkou práci na dalším vývoji.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kokršpaněl

A k čemu je krypto podporované vládou , uvedu příklad budu mít krypto podložené vládou fajn , spadneš do dluhové pasti (stačí si neplatit pojištění pár let nebo někomu budeš ručit atd. ) exzekuce a krypto podporované vládou je v prdeli vše ti seberou , a ted zkuste sebrat nějakému dlužníkovy bitcoiny to asi nehrozí , jo jasně řeknete si až je vybere na burze tak je exekučně zabaví ano pokud je vyberu na své jméno ale když to udělám chytře přes mixer na jiné jméno nemají šanci .aby ti něco sebrali .A do dluhu se dostaneš v dnešní době ani nevíš jak , nezaplatíš dvacku poplatek zapomeneš na něj a za pět let se ozvou že máš zaplatit z 20 korunového dluhu 100 tisíc pokud je nezaplatíš exekutor ti zablokuje účet a jste v prdeli at zkusí exekuce zablokovat účet na trezor peněžence na bitcoiny .Každý má pořád problémy z bitcoinem ale bitcoin znamená v podstatě svobodu protože v dnešním světě i když jste poctivý a řádně platíte tak stačí jedna malá chybička a můžete přijít o všechno ale bitcoin vám nikdo nesebere pokud nejste hlupák .

Rob

V podstatě si odpovídáte sám. Podle mě státní kryptoměny vznikají z několika důvodů. Tak především se tím eliminuje hotovost, která je víceméně maximálně anonymní a je extrémně náročné v nějakém širším měřítku sledovat její pohyb. Pokud se nakonec ukáže, že se lidé přikloní je kryptoměnám, je v ohrožení samotná existence států a raději ani nechci domýšlet, jak by to mohlo dopadnout. Státní kryptoměny, které usnadní monitoring oběhu peněz, musí mít oproti Bitcoinu nějaký výrazný benefit. Myslím, že bude spočívat v maximálním usnadnění daňových přiznání pro podnikatele, pokud budou peněženky registrované na konkrétní subjekty. Respektive je možné, že podnikatel nebude muset hnout prstem, aby podal daňové přiznání. Vše půjde automatizovat. Navíc takto vydané státní měny nepůjdou žádnou cestou padělat. A je to jako vždy: Vše dobré je k něčemu zle a naopak. Tohle jsou však jen dohady. Jak to bude doopravdy, to vážně nevím. Pokud však státní kryptoměna nenabídne subjektům, které chtějí zůstat v legalitě, zásadní benefit oproti svobodným kryptoměnám, neměly by opravdu žádný jiný důvod, než je udržení státní moci a sledování činností, vedoucích k dosažení HDP, což pro obyčejné lidi nikdy nebude prioritou. Pokud však opravdu přinesou benefity, které povedou z pohledu obyčejného smrtelníka k dosažení určité míry pohodlí, lidé to chtít budou. Jen tak, dle mého názoru, lze docílit toho, že státní kryptoměny dosáhnou důstojné koexistence se svobodnými kryptoměnami a státní zřízení budou moci nadále existovat. Ale jak říkám: Je to jen můj úhel pohledu. Jinak bych s vámi vlastně souhlasil.

Rob

A s těmi mixéry bych byl opatrný. Nikdy nevíte, JAKÝ Bitcoin se vám vrátí. Bitcoin s kriminální minulostí může být totiž velký problém. Jak už jsem několikrát zmiňoval: Na anonymním internetu existují dokonce služby, které váš Bitcoin v jakékoliv částce vymění za stonásobek. A na blockchainu je vidět, že tyto obchody skutečně probíhají. Jakpak to asi funguje? Různé Bitcoiny mají totiž opravdu různé hodnoty. “Špinavý” Bitcoin je v podstatě neprodejný. Mnoho lidí může naletěl a podporovat tak přímo kriminální činnost. Část viny tak padne i na ně. Zde se poctivost nakonec určitě vyplácí. A myslím, že se nakonec vyplácí obecně. Akorát zrovna blockchain se ke kriminální činnosti opravdu nehodí už z podstaty. Také vyšetřování lze automatizovat, aniž by dlouhodobě vyčerpávalo lidské zdroje. Proto se na kriminálníky může “vařit voda” v podstatě jakkoliv dlouho. Stačí jen malá chybička, a klec spadne. A člověk tu chybičku většinou udělá.

spot_img