Efektivita bitcoinové sítě se stále zlepšuje

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Efektivita vypořádání bitcoinů se zlepšuje, což znamená, že lze poslat větší hodnotu za nižší transakční poplatky. Síť BTC vypořádá v průměru 95 000 amerických dolarů za každý jeden dolar poplatků.

Efektivita bitcoinu na vzestupu

Během minulého týdne bitcoinová síť převedla nebo vypořádala v průměru 95 142 USD za každý poplatek v hodnotě 1 USD. Efektivita sítě se tak od května letošního roku postupně zvyšuje. Na zvyšující se efektivitu upozornil analytik Dylan LeClair.

LeClair provedl pozorování pomocí on-chain dat od poskytovatele analytických služeb Glassnode. On-chain analytik Dylan LeClair ve svém příspěvku na Twitteru také poznamenal, že bitcoin je nejefektivnější síť, kterou kdy svět viděl.

V komentářích pod příspěvkem analytik dále uvádí, že konečné náklady na vypořádání činily pouhých 0,00105 % z celkové převedené hodnoty 451,3 miliardy USD. Uvedl také, že BTC a ETH by neměly být srovnávány.

Podle CryptoFees je bitcoin sedmý v seznamu kryptoměnových sítí sežařených podle denních transakčních poplatků. Na prvním místě se umístilo Ethereum, které aktuálně zpracovává denní poplatky ve výši 54 milionů USD.

Bitcoin umístěný na sedmém místě zpracovává denní poplatky ve výši 653 000 USD, což ho řadí za Ethereum, Uniswap, Binance Smart Chain, SushiSwap, Aave a Compound. Oproti bitcoinové síti Ethereum spotřebovává o 98 % více.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 987 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 4 717 USD.

Závěr

Dylan LeClair ukázal, že efektivita bitcoinové sítě je vzestupu. Na celý seznam transakčních poplatků CryptoFees se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Xjd

Docela mi to připomíná červenec/srpen, kdy se cena pohybovala 46k – 49k a všichni čekali na prolomení 52,5k. No nakonec se cena propadla až na 39k. Myslím, že je nemálo pravděpodobný podobný propad.
Jediné co mě utvrzuje v růstu btc je už jenom cena energií

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: