Dva domorodé kmeny v Brazílii se spojily, aby vytvořily kryptoměnu a bojovaly proti vládě

2
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dva historicky soupeřící kmeny v Brazílii spojily své síly, aby vytvořily nativní kryptoměnu, která jim pomůže bojovat proti špatné vládě a zaručí jejich přežití.

Nová kryptoměna má zajistit přístup ke slušnému příjmu, který kmeny nemají kvůli nedostatku pozornosti vlády této země. U obou kmenů do nedávna převládala velká rivalita, vycházející z konfliktů jejich předků.

Vláda se nestará o domorodé obyvatelstvo

Brazilský prezident Jair Bolsonaro je známý svými hanlivými, možná dokonce rasistickými, komentáři k původním obyvatelům země a opakovaně tvrdí, že jakákoli pozornost vůči původním kmenům a jejich kultuře je plýtváním zdroji. 12. dubna 1998 dokonce řekl brazilským novinám „Correio Brasiliense“, že je „škoda, že brazilská kavalérie nebyla tak efektivní jako ta americká, která vyhladila všechny Indiány“ a během své správy se aktivně snažil snížit právní výhody domorodého obyvatelstva.

Co brazilská vláda rozděluje, to kryptoměna spojuje

S ohledem na tuto skutečnost není divu, že se kmeny i přes historické rozepře spojily proti společnému nepříteli. Je však překvapivé, že pojivem tohoto partnerství je zrovna kryptoměna.

Token s názvem OYX vytvořil rodilý podnikatel Elias Oyxabaten Surui. Doufá, že bude vydáno 100 milionů žetonů s počáteční prodejní cenou 10 brazilských reaisů (necelé 2 $).

Výtěžek umožní kmenům získat nástroje, které potřebují k životu.

Výhody budou poskytnuty kmenům Surui Paiter a Cintas-Largas. Ty jsou rozptýleny ve státech Rondônia a Mato Grosso a tvoří skupinu cca 4 000 lidí.

Domorodá kryptoměna je technologicky i politicky dobrá

Jednou z myšlenek digitálního tokenu je snadnost kontroly daru. Za prvé zabrání jakýmkoli korupčním praktikám a zadruhé, dárci si budou jisti, že jejich peníze splní cíl, který jim byl předem určen. Lidé navíc budou přesně vědět, kolik peněz dostali a na co byly prostředky vynaloženy.

Whitepaper tokenu obsahuje také část politického protestu. Tváří v tvář vládě, která odmítá podporovat své obyvatele, se lidé rozhodli uspořádat vytvoření vlastní nezávislé ekonomiky:

Během pandemie Covid-19 nám federální vláda neposkytla žádnou pomoc. Blockchain je dnes naší zbraní a OYX je prostředek, jak vést a vyhrát tuto válku bez krveprolití. Lidé v Cinta-Larga a Surui nepřijmou, že budou podrobeni politikou této vlády.”

Kryptoměna byla spuštěna během akce  Blockchain Connect v Brazílii. Vzhledem k tomu, že tato iniciativa je soukromá, může mít větší šanci na přežití než podobný projekt schválený během vlády Michele Temera před převzetím moci Bolsonarem.

Závěr

Jižní Amerika je celkově proslulá pro svůj velmi kladný přístup ke kryptoměnám. Vzniká zde velké množství projektů založených na blockchainu a vláda dokonce uvažuje o zavedení vlastního CBDC již někdy v roce 2021. Aktuálně Brazílie spustila nový platební systém PIX, který slibuje okamžité a téměř bezplatné mezibankovní transakce 24/7.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

To jim moc přeji, aby měli úspěch. Takovou věc budu podporovat.

spot_img