Další čtyři společnosti dávají ruce pryč od Libry

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Humbuk okolo Bitcoinu zesiluje • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů spadla o 9,29 % • Autor Černé labutě zavřel svůj účet u Coinbase • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Libra Association, organizace stojící za kryptoměnou Libra od Facebooku, má další velký problém. Další čtyři velké společnosti totiž oznámily, že vystupují z  Libra Association.

Čtyři společnosti utíkají z Libry

Jak informoval portál Bloomberg dne 11. října, potvrdily odchod z asociace nejprve tři velké společnosti, a to Ebay, Stripe a Mastercard. Netrvalo dlouho a k těmto třem společnostem přibyla další – společnost Visa. Ta ve svém prohlášení uvedla, že rovněž vystupuje z Libra Association.

Tato zpráva přichází pouze týden poté, co z projektu odstoupil zpracovatel plateb – společnost PayPal. Jako důvod uvedl, že tento projekt je nadále zkoumán regulačními orgány.

Všechny společnosti vyjádřily projektu od Facebooku svou podporu, vidí v projektu obrovský potenciál, ale rozhodly se svou pozornost zaměřit jiným směrem. Budou však i nadále sledovat, jak se projekt bude vyvíjet.

Regulace

Společnosti se v první řadě snažily, aby kryptoprojekt Libra od Facebooku nepoškozoval jejich vztahy s regulačními orgány. Visa, Mastercard a Stripe naznačily, že Facebook zveličoval tvrzení, že jsou s projektem Libra regulační orgány spokojené a nemají žádné větší výhrady. Společnost Stripe ve svém prohlášení uvedla:

„Stripe podporuje projekty, jejichž cílem je zpřístupnit online obchod lidem po celém světě. Libra tento potenciál má. Budeme pozorně sledovat jeho pokrok a zůstaneme otevřeni spolupráci s Libra Association v pozdější fázi.“

Brian Armstrong

Na stranu Libry se naopak postavil generální ředitel a spoluzakladatel kryptosměnárny Coinbase, Brian Armstrong. Ve svém prohlášení uvedl, že reakce USA na Libru je směšná a vypadá to tak, jako by USA chtěly zůstat pozadu. Rovněž pak vyjádřil obavu, že kvůli této inovační překážce by USA mohly zůstat zastaralé a dodal:

„Země mohou zůstat dlouhodobě relevantní a nadále mít vysoký hospodářský růst, a to investováním do vědy, technologií a inovací. Pokud zde vláda může pomoci, ještě lépe. Nejdříve však nemusí ublížit.“

Závěr

Nad projektem Libra od Facebooku se začínají pomalu ale jistě stahovat mračna. Ředitel Facebooku Mark Zuckerberg bude ještě hovořit před americkým senátem, ale příliš nevěřím tomu, že by se na postoji státních a regulačních orgánů vůči Libře něco zásadního změnilo.

Co číst dále?

11.10.19. Technická analýza IOTA/BTC – Nalezla IOTA konečně korekční dno ?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře