Co zabíjí kryptoprojekty a kolik scamů již není mezi námi?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Blockchain LongHash, která zkoumá kryptoprojekty, vydala vlastní seznam mrtvých kryptoměn. Zjistilo se, co zabíjí projekty a nejčastější důvod konce kryptoměny je opuštění investorů.

Co nejčastěji zabíjí projekty?

Dle autorů studie bylo 63,1 % projektů zrušeno, protože investoři se nadále nechtěli podílet na financování. V důsledku toho klesla cena na nulu. Investorům se zdálo, že projekty hraničí s podvodem nebo se nemůžou stát konkurenceschopnými.

Coinopsy, stránka uvádějící mrtvé kryptoměny, zjistila, že třetina projektů byla údajně podvodná. Za zmínku stojí, že největší příliv podvodných projektů přišlo ve druhé polovině roku 2017, kdy startoval bull run kryptoměn. V té době Bitcoin dosáhl svého maxima.

graf, kryptoměny, scamy

Další skupinu tvoří kryptoprojekty, které jsou neúspěšné v ICO a nebo jde pouze o vtip. Dobrým příkladem je Dogecoin, který se oproti ostatscamním kryptoměnám vzniklým za účelem vtipu, stal velmi úspěšným.

Ve studii dále stojí, že letos je jen velmi málo mrtvých projektů. Znamená to, že kryptoodvětví pomaličku dozrává a lidé pomalu začínají kryptu rozumět.

Alespoň 1 500 kryptoprojektů není mrtvých

Velkou obtíž činí určit, které kryptoprojekty nejsou mrtvé. Cointopsy uvádí, že v současnosti lze určit 746 kryptoměn, které rozhodně nejsou v úpadku, a ani k němu nesměřují. Dle stránky DeadCoins uvádí číslo 1700, zatímco Coinmarket něco málo přes 1000 projektů, které nejsou mrtvé.

Za mtrvé kryptoměny lze považovat ty, u nichž je denní objem obchodování menší než 1000 amerických dolarů a vývojáři nepřináší novinky ani výsledky. Odhadem tak můžeme určit, že alespoň 1500 kryptoprojektů není mrtvých.

Závěr

Určit, které kryptoprojekty mají potenciál a neplánují odejít do kryptoměnového nebe, je velmi obtížné. S jistotou můžeme tvrdit, že Bitcoin a prvních top 10 kryptoměn jen tak nevymřou.

Co číst dále

Tim Draper: Bitcoin změní způsob fungování světových vlád

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře