Co zabíjí kryptoprojekty a kolik scamů již není mezi námi?

1

Blockchain LongHash, která zkoumá kryptoprojekty, vydala vlastní seznam mrtvých kryptoměn. Zjistilo se, co zabíjí projekty a nejčastější důvod konce kryptoměny je opuštění investorů.

Co nejčastěji zabíjí projekty?

Dle autorů studie bylo 63,1 % projektů zrušeno, protože investoři se nadále nechtěli podílet na financování. V důsledku toho klesla cena na nulu. Investorům se zdálo, že projekty hraničí s podvodem nebo se nemůžou stát konkurenceschopnými.

Coinopsy, stránka uvádějící mrtvé kryptoměny, zjistila, že třetina projektů byla údajně podvodná. Za zmínku stojí, že největší příliv podvodných projektů přišlo ve druhé polovině roku 2017, kdy startoval bull run kryptoměn. V té době Bitcoin dosáhl svého maxima.

graf, kryptoměny, scamy

Další skupinu tvoří kryptoprojekty, které jsou neúspěšné v ICO a nebo jde pouze o vtip. Dobrým příkladem je Dogecoin, který se oproti ostatscamním kryptoměnám vzniklým za účelem vtipu, stal velmi úspěšným.

Ve studii dále stojí, že letos je jen velmi málo mrtvých projektů. Znamená to, že kryptoodvětví pomaličku dozrává a lidé pomalu začínají kryptu rozumět.

Alespoň 1 500 kryptoprojektů není mrtvých

Velkou obtíž činí určit, které kryptoprojekty nejsou mrtvé. Cointopsy uvádí, že v současnosti lze určit 746 kryptoměn, které rozhodně nejsou v úpadku, a ani k němu nesměřují. Dle stránky DeadCoins uvádí číslo 1700, zatímco Coinmarket něco málo přes 1000 projektů, které nejsou mrtvé.

Za mtrvé kryptoměny lze považovat ty, u nichž je denní objem obchodování menší než 1000 amerických dolarů a vývojáři nepřináší novinky ani výsledky. Odhadem tak můžeme určit, že alespoň 1500 kryptoprojektů není mrtvých.

Závěr

Určit, které kryptoprojekty mají potenciál a neplánují odejít do kryptoměnového nebe, je velmi obtížné. S jistotou můžeme tvrdit, že Bitcoin a prvních top 10 kryptoměn jen tak nevymřou.

Co číst dále

Tim Draper: Bitcoin změní způsob fungování světových vlád

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fero Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fero
Host
Fero

Tak vetsina tech „kryptoprojektu“ (pokud ne vsechny),myslim tim ty co maji svuj token/coin a jsou verejne obchodovatelny jsou s prominutim sracky.Hlavne to bylo o tom vytvorit si svoji menu a tu pak prodat na burze,myslenka ze budu treba za nejakou sluzbu platit digitalnim tokenem kterej maji v rukou spekulanti je uplne mimo.