CEO Ripple: Dogecoin není dobrý pro kryptotrh

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, v nedávném rozhovoru prohlásil, že meme kryptoměna Dogecoin nemusí být pro kryptoměnový trh dobrá. Co dalšího prohlásil o zábavním tokenu CEO kryptoměnové společnosti Ripple?

Dogecoin a CEO Ripple

Brad Garlinghouse vyjádřil své myšlenky na adresu psí kryptoměny během panelové diskuse moderované portálem CNBC. CEO Ripple tvrdil, že inflace vytváří negativa pro kryptoměnový trh. Prohlásil:

„Vlastně nejsem přesvědčen, myslím, že je to poněkud kontroverzní, že Dogecoin je dobrý pro kryptoměnový trh. Bylo to postaveno jako vtip, pak to dostalo nějaký impuls od některých vysoce postavených lidí, jako je Elon Musk“

Dogecoin, kryptoměna založená na meme psa Shiba Inu, začal jako vtip v roce 2013. Za poměrně krátkou dobu své existence se stal velmi výkonným aktivem. Například v květnu letošního roku tržní kapitalizace dosáhla až 88 miliard amerických dolarů.

Podle Garlinghouse nemá Dogecoin pevně stanové množství, jako má Bitcoin, což mu dává slabý argument pro dlouhodobé použití jako aktivum pro zajištění inflace. Šéf Ripplu uznal, že Bitcoin má v tomto prostředí velký potenciál.

„Dogecoin má sám o sobě určitou inflační dynamiku, kvůli které bych se zdráhal ho držet.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 743 USD dle KMC. Cena tokenu XRP se pohybuje okolo 1,04 USD.

Závěr

Meme kryptoměny Dogecoin a Shiba Inu se staly nejvýkonnějšími digitálními aktivy v posledních měsících. Podle Garlinghouse však nepřinášejí nic nového pro kryptoměnový trh. Celý rozhovor s generálním ředitel společnosti Ripple si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: