Centrální banky se musí snažit udržet monopol na peníze, varuje předseda Rady pro finanční stabilitu

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptoměna nebude čekat! Předseda Rady pro finanční stabilitu (FSB), mezinárodního orgánu, který sleduje a vydává doporučení pro globální finanční systém, varuje centrální banky.

Vývoj čekat nebude…

Randal Quarles, předseda FSB, rozeslal dopis adresovaný guvernérům centrálních bank G20 a ministrům financí. Obsah byl zveřejněn den před před jejich dnešními schůzkami v Rijádu v Saúdské Arábii.

Obsahem sdělení je varování, že krypto nebude čekat a že by se CB měly lépe snažit o ochranu monopolu na peníze. Quarles varuje, že pomalá akce v oblasti digitálních aktiv a změny v globálním finančním systému by mohly znamenat konec dědictví. Varuje před technologickými giganty, jako je Facebook, které se rychle mění ve finanční služby.

Předseda FSB uvedl:

„Členové FSB uznávají rychlost inovací v oblasti digitálních plateb, včetně tzv. stablecoinů. Jsme rozhodnuti zrychlit tempo vývoje nezbytných regulačních a dohledových reakcí na tyto nové nástroje…

Přeshraniční platební systémy a tzv. stablecoiny jsou úzce propojeny. Digitální tokeny, jejichž cílem je stát se platební náhradou, mají potenciál stát se globálně systémovými v neposlední řadě proto, že mohou naplnit potřeby, které stávající mezinárodní přeshraniční platební systémy nesplňují.

Saúdské předsednictví G20 si uvědomuje důležitost účinných a inkluzivních platebních služeb pro globální růst a požádalo FSB, aby koordinovala vývoj plánu pro zlepšení přeshraničních platebních systémů.“

 

Co stojí proti bankám?

Otázkou je, zda proti bankám stojí kryptoměny, nebo technologické firmy. Banky se zřejmě decentralizovaných kryptoměn tolik nebojí a spíše se zaměřují na Facebook a další giganty. Pokud by např. Facebook spustil na své sociální síti Libru, má potenciál oslovit až dvě miliardy lidí, kteří používají jeho platformu.

Stablecoiny, jako je Tether, TrueUSD, DAI, USDCoin a další, jsou vázány na fiat měny a další komodity. Mohou využívat výhody technologie blockchain k napájení rychlých transakcí a zároveň se vyhnout volatilitě ve stylu Bitcoinu, která tolik láká tradery.

Kvůli rostoucím obavám ministrů financí skupiny G20, Quarles, guvernér Federálního rezervního systému USA, potvrzuje, že pracovní skupina se snaží přijít na to, jak nejlépe regulovat stablecoiny.

FSB tedy vytvořila tuto skupinu, která bude zkoumat různé přístupy k velkým technologickým gigantům. Jde o trend, který bude stále více postupovat s tím, jak se digitální řešení stanou běžnějšími a konkurenceschopnějšími.

Závěr

Předseda Rady pro finanční stabilitu Quarles poděkoval „saúdskoarabskému předsednictví G20 za výběr priorit, které jsou v souladu s novým zaměřením FSB, včetně finančních inovací.” Centrální banky podle něj musí reagovat na příchod digitálních měn. Není však zcela jasné, jak toho chce dosáhnout, zda pomoí CBDC (digitálních měn centrálních bank), nebo pomocí restrikcí a omezujících regulací zaměřených proti novému trendu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img