Budoucnost bankovnictví ve znamení Bitcoinu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Selhání centrálního bankovnictví způsobí fatální úder pro banky s částečnými rezervami. Kryptoměny by v tomto okamžiku mohly nahradit tradiční fiat měny. Skutečnou otázkou však je, zda bude míra adopce kryptoměn dostatečně vysoká, až přijde čas.

Centrální banky a bitcoinové rezervy

Centrální banky začínají pomalu zpochybňovat své plány pro zvýšení úrokových sazeb. Místo toho se sazby obracejí do záporu, čímž dochází k prodloužení hospodářského cyklu. Banky tak ve strachu oddalují jakýkoliv výrazný pokles.

Obavy bankéřů a jejich poradců jsou naprosto odůvodněné. Prodloužení hospodářského cyklu můžeme přirovnat k silně opilému člověku, který ve strachu z kocoviny stále pokračuje v pití. Pití pouze odloží kocovinu, která bude mnohem horší.

Nastává ten správný čas, kdy by měly centrální banky uvažovat nad samotnou myšlenkou částečných rezerv v Bitcoinu nebo ostatních kryptoměnách.

Proč přijmout Bitcoin?

Bitcoin může rozbít zaběhlé kolo tradičního finančního systému a nastartovat nový věk peněz. Důležité však bude načasování, zda bude Bitcoin včas připravený, až dojde v blízké budoucnosti k ekonomické recesi.

Fiat měny a tradiční bankovnictví jsou ve své podstatě zastaralé technologie. Z hlediska využití jsou tradiční měny důležité pro politiky, protože představují poslední možnost vládního financování. Mohou tak být vždy uměle nafouknuty, dokud nedojde k hyperinflaci.

Bitcoin řeší tradiční problémy lépe než kterákoli z dříve existujících alternativ. Technologie blockchain je v podstatě distribuovaná veřejná kniha, která znemožňuje jakékoliv pokusy o netransparentní transakce.

Z pohledu občanů se Bitcoin může jevit jako zázrak, protože nepodléhá žádné inflaci a neexistuje žádný způsob, jak tuto kryptoměnu zneškodnit. Při příští hospodářské krizi tak nemusí dojít k přesunu peněz chudých k bohatým a mnoho prostých lidí tak nemusí skončit na ulici.

Závěr

Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou stále ve vývoji a zdaleka nejsou připraveny nahradit tradiční finanční systém. S rostoucí hrozbou ekonomické krize však můžeme nalézt u digitálních aktiv bezpečný přístav proti znehodnocení peněz. Vše ukáže budoucnost.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ric

Zatím BTC podléhá inflaci, protože každých 10 minut se vytvoří 12,5 nových BTC, příští rok se inflace sníží na polovinu, asi na úroveň inflace zlata. Ric

David

Inflace v obvyklém pojetí neznamená “množství měny v systému”, ale snížování kupní síly (zvyšovaní cenové hladiny statků a služeb). Tedy pokud si za jeden bitcoin koupíte v průběhu času “stále více rohlíků”, jedná se o deflaci bez ohledu na stoupajícím (nebo třeba i klesajícím) množství bitcoinů v ekonomice.

Mecky

To jsou zase moudra…. Inflace se týká PENĚZ, nebo měny, jak chcete. BTC není ani jedno z toho. Měna, nebo peníze, musí splňovat určitá kritéria, které krypto nesplňuje. Co se týká těch vašich rohlíků, důkaz že jeden zásadní pilíř peněz BTC nesplňuje, je stabilita. Teď k těm vašim rohlíkům. V Prosinci 2017 jste si koupil kolik rohlíků za jedno BTC a kolik si za něj koupíte rohlíků dnes? Dle vaší teorie je to inflace jako prase.

spot_img