Budoucnost bankovnictví ve znamení Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Selhání centrálního bankovnictví způsobí fatální úder pro banky s částečnými rezervami. Kryptoměny by v tomto okamžiku mohly nahradit tradiční fiat měny. Skutečnou otázkou však je, zda bude míra adopce kryptoměn dostatečně vysoká, až přijde čas.

Centrální banky a bitcoinové rezervy

Centrální banky začínají pomalu zpochybňovat své plány pro zvýšení úrokových sazeb. Místo toho se sazby obracejí do záporu, čímž dochází k prodloužení hospodářského cyklu. Banky tak ve strachu oddalují jakýkoliv výrazný pokles.

Obavy bankéřů a jejich poradců jsou naprosto odůvodněné. Prodloužení hospodářského cyklu můžeme přirovnat k silně opilému člověku, který ve strachu z kocoviny stále pokračuje v pití. Pití pouze odloží kocovinu, která bude mnohem horší.

Nastává ten správný čas, kdy by měly centrální banky uvažovat nad samotnou myšlenkou částečných rezerv v Bitcoinu nebo ostatních kryptoměnách.

Proč přijmout Bitcoin?

Bitcoin může rozbít zaběhlé kolo tradičního finančního systému a nastartovat nový věk peněz. Důležité však bude načasování, zda bude Bitcoin včas připravený, až dojde v blízké budoucnosti k ekonomické recesi.

Fiat měny a tradiční bankovnictví jsou ve své podstatě zastaralé technologie. Z hlediska využití jsou tradiční měny důležité pro politiky, protože představují poslední možnost vládního financování. Mohou tak být vždy uměle nafouknuty, dokud nedojde k hyperinflaci.

Bitcoin řeší tradiční problémy lépe než kterákoli z dříve existujících alternativ. Technologie blockchain je v podstatě distribuovaná veřejná kniha, která znemožňuje jakékoliv pokusy o netransparentní transakce.

Z pohledu občanů se Bitcoin může jevit jako zázrak, protože nepodléhá žádné inflaci a neexistuje žádný způsob, jak tuto kryptoměnu zneškodnit. Při příští hospodářské krizi tak nemusí dojít k přesunu peněz chudých k bohatým a mnoho prostých lidí tak nemusí skončit na ulici.

Závěr

Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou stále ve vývoji a zdaleka nejsou připraveny nahradit tradiční finanční systém. S rostoucí hrozbou ekonomické krize však můžeme nalézt u digitálních aktiv bezpečný přístav proti znehodnocení peněz. Vše ukáže budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře