Bitcoinová mánie není jen módním výstřelkem

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Wedbush Securities, přední správce majetku se sídlem v Los Angeles v Kalifornii, je pevně přesvědčen, že bitcoiny (BTC) nejsou žádnou módní záležitostí a stávají se trvalou součástí globálního finančního trhu.

Generální ředitel zmiňované společnosti, Dan Ives, ve středu informoval klienty, že korporátní adopce bitcoinů představuje mnohem větší příběh, než jen předpovídání budoucí ceny digitální měny.

„Věříme, že příběh a téma je mnohem větší než jen investice do bitcoinů a předpovídání jeho budoucí ceny. Točí se spíše kolem potenciálních důsledků, které by kryptoměny, blockchain a bitcoiny mohly mít napříč technologickým a korporátním světem během příštích desetiletí“

K tomu také přidal vysvětlení, proč je přesvědčen, že takzvaná bitcoinová mánie není pouze módou:

„Od společností Paypal a Square až po společnosti Nvidia, Tesla, IBM, Visa, Mastercard a mnoha dalších napříč mnoha odvětvími věříme, že trend transakcí, bitcoinových investic a iniciativ založených na blockchainu by mohl v příštích letech prudce vzrůst, protože tato bitcoinová mánie není podle našeho názoru módou, ale spíše začátkem nového věku na frontě digitálních měn. “

Přijetí Bitcoinu se zrychluje

Společnost Wedbush Securities je v čele bitcoinové adopce přinejmenším od roku 2014. V následujícím roce 2015 zveřejnila zprávu, ve které označuje Bitcoin za potenciálního narušitele stávající finanční infrastruktury, což mělo v průběhu času vést k jeho zhodnocování a růstu ceny.

Přijetí Bitcoiynu se v loňském roce výrazně zrychlilo poté, co se hlavní instituce a korporace začaly více vystavovat vlivu BTC a vypadá to, že se tento trend prohlubuje i nadále. Skvělým příkladem je společnost Tesla, která nedávno oznámila, že ze svých hotovostních rezerv nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy USD.

V minulosti si bitcoiny (hlavně během posledního bull runu, který vyvrcholil v roce 2017), získaly pověst extrémně volatilního aktiva. Jak ale ukazují současná data, 60denní volatilita BTC je dnes výrazně nižší, než tomu bylo v době, kdy BTC dosáhl v prosinci 2017 svého tehdejšího vrcholu na ceně téměř 20 000 dolarů.

Aktuální hodnota ATH, které se Bitcoinu nedávno podařilo dosáhnout je více než 51.700 USD (údaj platný v době psaní článku).

graf btc usd
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Půlka února za námi a BTC nad 50 000 USD. Více než slušný začátek roku, a pokud bych se měl pustit do nějaké predikce, tak snad jen, že to nejlepší je (podle mne a neberte to jako investiční radu) teprve před námi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: